ÁFEOSZ Kecskemét?

Figyelt kérdés

A sulihoz kapcsolódó összes kérdést átnéztem, de azt hiszem, nem találtam meg, amit én kerestem.

Idefogok elsőnek jelentkezni, és szeretnék kérdezősködni, főleg koleszos áfeoszosoktól. Milyen a kollégium? Szigorú? Szeretitek? Vélemény az ott lévő körülményekről?

Meg ha már megírtam ezt a kérdést, akkor már megkérdezem, hogy van-e valaki aki az angol kéttannyelvű részébe menne?! :D


2011. dec. 31. 00:54
 1/7 anonim válasza:

én 11.(kereskedelem-marketing a kéttannyelvűs évfolyamtársaim elég sokat panaszkodnak a sok tanulnivalóra, és szinte mindannyian megbánták, hogy oda jelentkeztek. meg is értem őket,mert én elég jó tanuló vagyok,és így is egy csomót kell tanulnom.

ha nem vagy egy lángész nem ajánlom a kéttannyelvű osztályokat, mert csak megkeseríti az életed a sok tanulás.de komolyan,mert szerintem tök fölösleges. pl.ha angolul tanulnod a matekot később semmi hasznát nem veszed . és a tanárokra is sok a panasz h mindegyik a maximumot követeli és csak szívatnak. szerintem elég nehéz az is ha magyarul tanulsz itt.

de egyébként nem ajánlom,mert lehet hogy bezárják a sulit az új oktatási törvény miatt:S meg folyton panaszkodnak h csóró a suli,de közben meg folyton ebédeket szerveznek vmi idegen fejeseknek a mi pénzünkből... amúgy meg wc papír csak akkor van a wc-ben,ha nyílt nap van, a takarítónők mindent ellopnak,ha otthagyod vhol a cuccod...

de a tanárok szigorúak,és csak akkor szivatnak ha nem tanulsz. ja és ha ide kerülsz,akkor nagyon fontos az első benyomás rólad! 17/L

2012. jan. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Reagálnák az előző tudatlan, okoskodó kommentelőre.

Először is: Te komolyan nem veszed észre a hülyeségeket amit mondasz? Hogy a francba ne lenne például annak értelme hogy angolul vagy németül tanuld a matekot és a földrajz illetve később az angol célnyelvi civilizációt+ Közgáz? Lehet inkább te nem vagy annyira "lángész" hogy esetleg felmérd hogy ennek mennyi haszna is lehet a jövőre nézve. Mivel az érettségi egységes országos követelmények alapján állítják össze, így semmivel eltérőbb dolgot nem tanítanak és csak a két kezedet teheted össze, hogy mennyire a hasznodra is vált az egész.Megnyugtatlak van az embernek annyi szabadideje az ÁFEOSZ mellett, hogy azt csinálhassa, amit szeretne(sőt). + még 1 tanítási nyelv bejön ami ellen mindenki lázadozik, HOLOTT TUDJA MÁR MIKOR ODAMENT! Második: Szigor, Ha nem tetszik nektek az, hogy nem engedi meg a tanár hogy az óra kellős közepén Facebookozz vagy beszélgess és ennek ellenére fellázadtok, akkor ez ellen nincs mit tenni. Van kasza, kapa, gereblye, gyümölcsválogatás amit akarsz. Semmivel többet nem vár el az iskola mint bármelyik másik intézményt. Tény hogy vannak dolgok amik megnehezítik ( mivel ugye mégis csak angolul van) de akkor mérlegelned kell előtte hogy képes vagy rá vagy nem, senki nem kényszerít arra, hogy ott maradj. Az első benyomást meg dugd fel jó mélyre, mert pont én aki a lehető legdebilebb módon bemutatkoztam ott és 11. évre sikerült annyira összeszednem magam hogy semmilyen összetűzésem ne legyek egy tanárral se (pedig hidd el volt párral). Azzal, hogy végig telefonozol és semmibe veszed a tanáraidat, valóban el tudod vágni magad és csodálkozni fogsz. Harmadik: A bezárják az iskolát marhaságot meg te is felhozod, ami akkora baromság mint ide Kína. Nem igazán értem, hogy mire fel és milyen információk alapján tudsz te ilyenek, de ugyanaz a retardált, tudatlan, pletykás tökfej vagy aki non-stop hajszolja az eféle baromságot. A vendéglátásokról+miből finanszírozzák és hogy kik a vendégek pláne nem tudsz semmit, maradjunk is ennyiben. Egyetlen negatív dolgot amivel egyetértek veled, az valóban a WC papír hiánya, ami tényleg gusztustalan és nem is értem.

Kedves Kérdező: Mérlegelned kell magadban, hogy mennyire vagy szorgalmas, és mennyire vagy hajlandó hosszútávon az angollal foglalkozni. a 0 év kéttannyelvűn nem mondom hogy akkora áttörést fog hozni, de biztos alapokat fog adni, és egyik tanár sem egy vérszívó bestia, követelnek és tanítanak mint ahogy mindenhol máskor. 5 évet jártam a kéttannyelvű kermarketingre.Most a Szegedi Tudományegyetemen tanulok és azt kell mondanom, hogy mindennek volt értelme amit ott tanultam, csak a ti generációtok valahogy képtelen felfogni azt, hogy nem ők a világ közepe ( lásd válaszoló és barátai), és tenni kell a dolgokért. A felsőoktatásban ennél CSAK DURVÁBB lesz, szóval szépen meg kell szokni és csinálni. Nem kell megijedni, mérlegeld hogy képes vagy-e a nyelvvel magas óraszámban (heti 18 óra 0. évben) foglalkozni és eszerint döntsd el. Koleszról sajnos nem tudok nyilatkozni. Ez egy jó iskola, érdemes idejönni, ha tényleg tanulni akarsz és csinálni amiért idejöttél.

Legjobbakat szurkolok, Volt kéttannyelvűs ÁFEOSZos

2012. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nyugodtan jelentkezz az Áfeoszba.

A kollégiumról nem tudok sokat, de az osztálytársaim nem panaszkodnak rá sokat... egy átlagos iskolai kollégium. :)

Kéttannyelvű képzésre járok már lassan 3 éve, és ha egy- két tanárról meg is van a véleményem, nem hangoztatom.

A körülmények szerintem egészen tűrhetők, teljesen feleslegesek a lázadozások. ( mint ahogy az előttem szóló is kifejtette)

Biztos találsz olyan tanárt/osztálytársat, akit nem szívlelsz, de ha egy kicsit is gondolkozol előre, és nem bukásokkal viszed végig a négy, esetleg öt évet, nem fogsz csalódni az iskolában :)

A többit meg már az előttem hozzászóló leírta ( a legelsőt meg ne vedd figyelembe! Gondolom a tipikus leszarom diák, akinek nincs helye az iskolánkban!)

2012. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló. Nagyon szépen köszönöm ezt a rendesen kimerítő választ, sok mindennel gazdagodtam. :)

És én igaz, hogy az általánosban a lustább, de okos típusba tartoztam, de ez biztosan betudható a lázadó korszakomnak. Szeretek tanulni, és ahogy a földrajz tanárom is mondta, nem úgy kell felfognunk a tanulást, mint kötelező dolog, hanem úgy, hogy napról napra többet tudsz a világról. A szorgalmam megvan, tettre kész vagyok. :D

Ezen kívül egy fontos ok ugye az angol. Nyolcadikos létemre feltudom mérni nagyjából már, hogy mi a helyzet a nagyvilágban, és az én családom se tartozik bele a leggazdagabb rétegbe, így hát amint csak tehetem, szeretnék kimenni külföldre, és ott új lappal kezdeni. Nem akarom, hogy a gyerekeim rossz körülmények közt nőjenek fel.

A harmadik ok, amiért az ÁFEOSZ-t választom, hogy az itteni körülmények (Kiskunhalason élek) sem a legjobbak, ezért szeretnék kicsit kiszakadni innen, és a tanulmányaimra koncentrálni.


Még egyszer köszönöm a választ mindhármótoknak :D

2012. jan. 21. 23:43
 5/7 anonim válasza:

Kedvencem, hogy azok beszélnek az iskoláról megdicsőített ódákat, akik 1000 éve elballagtak :D

Most fogok végezni, és nagyon megbántam, hogy nem egy rendes gimnáziumba mentem :D Több értelme lett volna!

Kedves Kérdező, ha esetleg bejutottál ide, te is megfogod bánni, hogy idejöttél :D


Mint közgáz, amennyire isteníted, semmire nem mész vele, 25 államilag támogatott hellyel :D

Na mind1, 4 éve még biztos jó szövege volt ennek az iskolának :D

2012. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló:

én volnék a kérdező, és igen, bejutottam, és ha lehet ezt mondani, én nagyon megszerettem a sulit :D jó ofőt kaptunk, jó tanárokat, és ezerszer de ezerszer jobb, mint vártam. minden nézőpont kérdése, és ahogy a felsőbb éveseknél is észrevettük, attól is függ minden, melyik tanárt melyik tantárgyhoz kapjuk. én megvagyok elégedve, és örülök hogy ide jöttem:D

2012. nov. 17. 11:29
 7/7 anonim válasza:
Jézusom, hogy odáig tudtok lenni egy nyomorék szakgimnáziumtól... hol van már az, amikor ciki volt, hogy nem kerültél be a gimibe? Kedves kérdező, ha tanulni akarták volna igazán, eljöttél volna a Refi kéttannyelvűjére, aztán szevasz. Értelmes osztálytársak, nagyon képzett tanárok, itt aztán lehet tanulni. Plusz az egyház fizet mindent, minden teremben van e-tábla, uszodánk van, kémia, biosz, fizika laborunk... Közgazdasági egyetemre innen sokkal könnyebben bekerülsz. Mellesleg jobb érettségi a jobb tanárok miatt, az több pont a felvételin.
2017. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!