Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kedves Pedagógusok! Kérem,...

Kedves Pedagógusok! Kérem, miért van Önök közt rengeteg olyan ember, ki, ha nem tud valamit megtanítani, akkor kizárólag a diákokat hibáztatja?

Figyelt kérdés

Kedvenc esetem középiskolából,egy matematika óráról:"Én nem fogom nektek elmagyarázni...a fizetésem se több se kevesebb nem lesz."A hölgy többi szavát inkább nem idézném.Ígéretéhez híven valóban nem magyarázta el,bár előtte se nagyon.Azért álljon már meg a menet,ő többek

közt a matematika megértetése miatt kapja a fizetését...


2009. máj. 27. 16:52
 1/8 anonim válasza:
100%

Hat, ez aztan szomoru...en pedagoguskent mindig azt mondtam, hogy ez hivatas, es nem egy gyar, ahova bemegy az ember 8-ra kijon 5-kor es semmi dolga nincs tovabb.

Jo persze a sok szunido, de en nem tudom a tobbi tanar hogy van vele, en azt mindig felkeszulessel toltottem a tanevre. Tudni kell, hogy egyetem utan rogton tanitani kezdtem es azt hittem megvaltom a vilagot, amig igazgato neni helyre nem rakott, es azt mondta vagy kovetem a regi elveket, vagy csokolom...Persze a 80-as eves tanarbacsi, aki neha pityokason jott be az iskolaba semmi fegyelmit nem kapott, de ezt inkabb hagyjuk. 2 ev utan ott is hagytam a sulit, verzo szivvel, es kulfoldre koltoztem. Sajna sok pedagogus nem pedagogus, hanem csak tanitanak igy aztan nem is lepodok mar meg, ha egyre tobben igy gondolkodnak mint a kerdes feltevoje.

2009. máj. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj h a legtöbb pedagógus tényleg nem azért megy oda, mert azt szeretné csinálni, hanem mert máshova nem vették fel. (természetesen tisztelet a kivételnek, sztem nagyon szép és megbecsülendő szakma).

Sajnos ilyen tapló emberek mindenhol vannak:( És nem egyszer hallottam, h mikor a szülő meg merte említeni, még neki meg a gyereknek lett baja belőle (pl. nem a tanárt, hanem a diákot rúgták ki)

2009. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Most erre milyen választ vár? "A" pedagógus magyarázza meg "B" pedagógus viselkedését? Ez nem kérdés, mint inkább felháborodás. Önnek mint szülőnek törvényadta joga, (és mellesleg gyerekével szembeni kötelessége is), hogy bemenjen az iskolába, és udvariasan érdeklődjön a tanártól a gyerekek matematika tantárgyból való előrehaladásáról. Megkérdezheti, hogy miben segíthet, és a lehető legkevésbé sértő formában utalhat rá, hogy a gyerekek így értelmezték, amit mondott (idézet), mit gondol erről a tanárnő. Nem támadva, hanem csak érdeklődve, hiszen a teljes kép úgy alakul ki, ha mindkét felet meghallgatjuk.A tanárnő legközelebb valószínűleg nem fog ilyet mondani a gyerekeknek, viszont rá tud világítani a szülő előtt olyan dolgokra, amikről meg a gyerek nem számolt be és amelyek a szakmai kiégéséhez vezettek. Mondjuk hányszor hagyták otthon a gyerekek a holmijukat,hányszor nem írtak leckét, hányszor beszélgettek órán nem figyelve a magyarázatra. Tanár és diák kölcsönösen hat egymásra, akár jó irányba, akár rossz, csakúgy mint számos más kétrészvevős szakmában. Szóval kommunikáció, egymás segítése ellenségeskedés helyett: ez a problémamegoldás kulcsa. Az élet minden területén.
2009. máj. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


Azért van ennyi, hozzá nem értő 'pedagógus' (tisztelet a kivételnek), mert azok, akik életcéljuknak, hivatásuknak tekintették és szívvel-lélekkel csinálták kirúgták, mert túl magas fizetési kategóriába estek, és költségtakarékos megoldásból felveszik helyükre a frissen végzett sok esetben tanítani nem tudó és nem is nagyon akaró 'pedagógusokat', akiknek könnyebb azt mondani, hogy a gyerek 'hülye' vagy hiperaktív, stb. minthogy leüljenek mellé és elmagyarázzák neki a tananyagot.

A másik kedvencem, hogy a gyerek rossz, nem ülnek le vele beszélgetni, mert az nem fér bele a 45 percbe, és nehogy már munkaidőn túl is dolgozzanak.


Egyszóval, a régi, idősebb(40-50 éves) pedagógusok otthon ülnek munkanélkülisegélyen, vagy még azon sem, mert esetleg felveszik őket diplomás takarítónak, vagy utcaseprőnek, a mai krémpedagógusok, meg letanítják z 5-6 órájukat és nem érdekli őket, hogy tanítottak e valamit, a diákok tudják-e a tananyagot, ők mossák kezeiket, végigbeszélték a 45-percet, az mindegy, hogy a diák nem ért belőle semmit.


Sajnos ez van ma Magyarországon!

NEveljük a jövő értelmiségét!


Aki el akar érni valamit, magántanárhoz jár, mert azzal amit az iskolában tanítanak semmire nem elég...

2009. máj. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Nos egyrészt nyilván csak olyan pedagógusok fognak neked válaszolni akik nem ilyenek, másrészt sokáig sorolhatnám ,de csak párat. Egy magánszférában dolgozó ember fizetése, elismerése, esetleg pozíciója nő ha olyan feladatot old meg ami bár munkaköre ,de mégis nehezebb az átlagnál. A válasz igen. Egy pedagógusé? Nem! Persze , ezért tanul és ezt akarja csinálni,de mikor már őt nézi a társadalom rablónak ,amiért többet "nyaral", mint dolgozik, amikor mindenki gyerekét nekik kéne mindenre megtanítania, sőt megnevelnie is. Mindezt úgy,hogy folyton ő az aki tulajdonképpen a társadalom szerint nem is dolgozik csak lógatja a lábát. Azért ,mert megküzd az elkényeztetett gyerekkel , a magatartászavaros-sal, a simán csak gyengébb képességűvel , tanult minimum 5 évet, majd 20 év munkaviszony és 3 diploma ( az már 15 év) után kiverik a szemét azzal,hogy ő az akire a "tisztességes" vállalkozók adója elmegy , és kap belőle kerek 97 ezer forintot , na akkor csökken a lelkesedés. Vegyük észre ,hogy csak az elvárások és a feladat nagysága nőt. Elvárjuk ,hogy 40 gyerek mellett is ugyanolyan jól tanítsanak mint 20 gyerek mellett,. sőt elvárjuk ,hogy csoportmunkát kooperatív munkát csináljanak és még egyéb módszereket alkalmazzanak, miközben a tananyag is nőtt. Jelzem az idő ugyanannyi. Elvárjuk ,hogy ingyen és bérmentve, a saját szabadidejében készítse fel őket versenyekre , ünnepségekre, kirándulni vigye őket és persze helyettünk nevelje is őket. A lényeg ,hogy szülőnek a gyerekkel otthon már csak annyi baja legyen ,hogy vacsorát ad neki és lefekteti. Persze nem minden szülő ilyen ,de ha egy 30 fős osztályból csak 10 és abból csak mindennap egy ilyen megy be és oktatja ki a saját szakmájáról az embert az azért bosszantó. Egyre több a magatartászavaros gyerek, és nem csak gyógypedagógiai értelemben, egyre több az olyan szülő aki semmit nem tesz a gyerekével, majd a pedagógus jelszóval. Emellett egyre inkább lenézettek, hiszen tanítónak már minden hülyét felvesznek, meg az megy pedagógusnak akit sehova nem vettek fel. És mi van azokkal kérem szépen akik kitűnő érettségivel mentek oda ,mert ezt akarták csinálni? Semmi, ugyanaz a vélemény. A szülők még a tanárok ellen hergelik a gyereket, ha az rosszat tesz , a tanár a gonosz amiért leszidta. Arról nem is beszélve, hogy tulajdonképpen már ezenkívül semmit nem tehet vele a tanár. Alsóban nincs buktatás. De minek is buktatná meg azt akit úgysem érdekel. És nincs annyi szünet sem mint sokan hiszik. Nem olyan vicces napi 6 órában 600 gyerek zsibongását hallgatni, naplót írni, műsorra versenyre készülni, esetleg gyűlésezni,este 8 kor haza esni ( nem délután kettőkor ahogy a monda tartja) és elkezdeni kijavítani 100-150 kézzel írott dolgozatot. Nem olyan vicces 24 órában a Balaton partján , ingyen vigyázni 30 10 éven aluli gyerekre. Mert az neki nem nyaralás. És nem olyan vicces az sem ,hogy az egyik negyedéves értékelést még le se adminisztrálta már kezdheti a következőt, mert azt nem csak a gyerek ellenőrzőjébe kell ám beírni , amit szülő lát. Nem azt számtalan helyre számtalan módon kiszámolni, átírni, átmásolni kell. Az sem vicces,hogy mindenki szerint 3 hónap nyári szünete van, holott a gyereknek van annyi. Neki ugyanúgy 2 hét. Munkája nem csak akkor van mikor gyerek van az iskolában, másból is áll az. Sokáig sorolhatnám még, de nem teszem,aki megérti annak ennyi is elég, aki meg hajtja a saját sérelmeit és féligazságait annak meg ez is túlzás volt. Nem mondom ,hogy nincsenek kiégett , kedvetlen , rossz tanárok. De hogy legyen jókedvű a szerencsétlen pedagógus szerinted mikor még az értelmiségi is csak legyint rá!? Mitől legyen motivált, ha ő az akit mindenki lenéz, gyerek szülő egyaránt. Miért akarja megtanítani a gyerekednek azt amit nem ért , ha az mellette leköpi, a szülő meg még őt szidja le, te meg lenézed és megkérdőjelezed a hozzáértését. És lehet mondani ,hogy ,mert ezt választotta, de könyörgöm mikor egy bolti eladó többet keres ,mint ő, mikor egy rakodómunkás ( az emberek szerint) fontosabb feladatot csinál, mint egy tanító aki írni, olvasni, számolni, viselkedni tanítja a gyerekeinket. És elismerés sehol, irigykedés, mások bántása, okoskodás az van. Na így tessék majd gondolkodni ilyen kérdések előtt. Nem vagyok pedagógus, félre ne értsen, csak ismerek párat és látom mit csinálnak. És azt is látom ,hogy sokszor helyettem és más szülő helyett is elvégzik a munkát.
2009. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3.választ adó Hölgyem vagy Uram!


Senki sem mondta,hogy én szülő vagyok...kissé korai lenne,szóval,míg nem tud biztosat kár felállítania tényeket.Idézem amit mondott és reagálok:"Önnek mint szülőnek törvényadta joga, (és mellesleg gyerekével szembeni kötelessége is), hogy bemenjen az iskolába, és udvariasan érdeklődjön a tanártól a gyerekek matematika tantárgyból való előrehaladásáról. Megkérdezheti, hogy miben segíthet, és a lehető legkevésbé sértő formában utalhat rá, hogy a gyerekek így értelmezték, amit mondott (idézet), mit gondol erről a tanárnő. "

Igen,még ezek előtt volt benn beszélni édesanyám az érintett tanárnővel,de hatása nem volt semmi.Pedig

nem támadta,le se torkollta...stb.Ám,látom Ön feltételezi,ahogy Önök közül a nagy többség is,hogy,ha valamelyik drágalátos kollégájukkal nem stimmel,akkor biztos a diák nem mond igazat,hisz Ön írta:"a gyerekek így értették a mondatot"Csupán közölném Önnel,hogy a legtöbb diák hallás rendszerével semmi probléma és a többség magyarul is ért(jó,hülyék és gonoszak is vannak,ez igaz)...egy ilyen mondatot pedig nehéz rosszul

hallani.Amúgy az eset közvetlen velem történt meg ill.még 32 osztálytársammal,akik szintén állítanák ezt amit én most mondok.Amúgy gondoljon bele,hogy diákoknak miért jár kb.70%-a külön órára matematikából?Ezek szerint 100 emberből 70 nem figyel órán a tanár magyarázatára...Érdekes külön órákon megtudtam,úgy-ahogy érteni,de iskolában nem.Na vajon miért,kedves Válaszadó?

Amúgy,ha érdekli,egyszer sem hagytam otthon a könyveim...

Tőlem próbálhat itt mellé beszélni a kollégái védelmében,de igenis,Önök között is rengeteg olyan dolgozik,aki úgymond,mind szakmailag,mind emberileg elég defektes.

2009. máj. 27. 19:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Elsőéves vagyok, jelenleg éppen tanárnak tanulok, úgyhogy meg tudom érteni mindkét oldalt. Nekem sem volt minden vágyam, hogy tanár legyek, más neveletlen kölykét tanítsam majd később. De így alakult, és szeretek magyarázni, állítólag jól is csinálom, többször tartottam már órákat. Meg tudom érteni, hogy milyen szar az, amikor tök fölöslegesen koptatod a szádat, mert senkit nem érdekel, amit mondasz. Meg amikor a saját csoporttársaidat nem tudod bevonni, mert amit tudnak, arra sem válaszolnak.


Megértem a diákot is, mert én sem tanultam sokat fizikára, kémiára vagy biológiára, mert nem érdekelt, és mert ha értettem sem tudtam megoldani. Nekem is volt olyan tanárom, aki hisztizett mindenért, mi meg csak röhögtünk rajta, mert ezzel nem tudott rendet teremteni. Meg kell érteni azt is, hogy a tanároknak gyakorlatilag annyi joguk van fegyelmezni, hogy rászólhatnak a diákra. Ezek után tényleg sokszor a szülő reklamált, hogy mégis miért? Nem csodálom, hogy belefáradnak sokan.


Annyit szeretnék ezzel mondani, hogy Te is gondolj bele az ő helyzetébe egy kicsit. Természetesen akkor sem mondhatna ilyet, sőt nem is tehetné meg, nem helyes hozzáállás ez a részéről. Esetleg annyit tehettek, hogy jelentitek az igazgatónak, és kérvényezitek, hogy más tanárt kapjatok.

2009. máj. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22%
Figyelj a matek az amúgy is egy elég kiborító tantárgy. Nálunk az osztály egyik fele különtanárhoz járt a 2-esért a másik meg kb versenyekre ment. Mehetett volna az én anyám is a tanárhoz. A matek olyan ,hogy vagy megérted vagy nem , azt nagyon nem lehet egyébként sem magyarázni max begyakorlod a típus feladatokat. De sztm az ,hogy szülőnek néztek nem gyereknek nem sértő, és nem is sértően fogalmaztak az előttem szólóak. De ha egyből így reagálsz arra is ha a tanár valamivel nem ért egyet ne csodálkozz ha megutál. Te tényleg az a típusú tinédzser vagy, akinek mindegy mit mondanak a tanár a hülye. És inkább elmegy külön tanárhoz ,minthogy otthon leüljön magának tanulni. Gondolom anyukád is úgy jött haza h ez a tanár hülye, tehát mit csodálkozunk ha már a szülök is ezt mondják,hogy ha a gyerek nem jön a tanárral a tanár a hülye, akkor vajon a gyerek mit fog gondolni. Ülj le, tanuljál ne ilyeneken agyaljál, mert ettől nem leszel okosabb.
2009. máj. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!