Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Koleszos egyetemisták! Nálatok...

Koleszos egyetemisták! Nálatok mennyire fordulnak elő a lopások? És mit lopnak el? Mit tudtok tenni ellene?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok kolis, de rengeteg ismerősöm az.

Az ajtót érdemes csukni és akkor nincs lopás.

Kolisok egymástól nem szoktak lopni, a kapun meg portás van és van ahova nem lehet bemenni, csak ha lead az ember valami hivatalos igazolványt/van belépő kártyája.


(Jó, a hűtőből kaja lopás elő szokott fordulni, de ált. az a max.)

Ha valaki paranoid, akkor a szekrényeket is ált. meg lehet oldani, hogy kulcsra zárják.

2012. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi hárman voltunk egy szobában, enyveskezű nem volt köztünk, ha kimentünk és senki nem maradt bent, akkor pedig kulcsra zártuk az ajtót.
2012. jan. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nálunk is zárjuk az ajtót, de egyik szobatársam lopott tőlem már nem először. Nem tudom mit csinálhatnék. Tudom, hogy ő volt, mert többször láttam a szobámból kijönni, miközben azt hitte nem megyek mostanában vissza.
2012. jan. 20. 15:18
 4/12 anonim ***** válasza:
Mégis honnan jönne ki az ember szobatársa, ha nem a szobájából? Azért szobatárs.
2012. jan. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs lopás, max kérés, mivel kölcsönösen adunk egymásnak, ha vkinek kell vmi. Ezt hívják úgy, hogy összetartás.
2012. jan. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha lop a szobatársad, akkor költöztessétek el, vagy ti költözzetek el. Forduljatok a kollégium vezetőjéhez ez ügyben, ha van szabad ágy, vagy ha valaki hajlandó cserélni, akkor simán meg lehet oldani.
2012. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
2x2 ágyas szoba van, így 4-ünknek közös a hűtő, fürdő wc. Ő a másik szobában lakik, csak így mondjuk, hogy szobatárs.
2012. jan. 20. 15:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a kollégium vezetésével, hogy át szeretnél költözni máshova, az okot nem muszály mondanod vagy mondj mást ha gondolod.


mit lopott el?

2012. jan. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Másnak nem nagy érték, de nekem az. :/ Több kisebb dolgot is elvitt már (cellux, toll, ceruza), de nem szóltam, gondoltam nem fogok 30 Ft-okért hisztizni, de már kezdett sok lenni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. jan. 20. 16:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 4 éve koleszos vagyok, és nem nagyon történtek ilyenek.

Inkább az volt, hogy szobatársam hazsnálta a fogyóeszközeinket, persze ha rákérdeztünk nem ő volt.

Fogyott a mosogatószer, a tusfürdő, cukor, meg minden. Egyszer kicsit elborult az agyam, akkor megmondam neki, hogy ma még1x meglátom, eltöröm a kezét, és akkor nem lesz amivel nyúlja a cuccainkat.

Azóta szobatársammal zárunk mindent ha elmegyünk hétvégére, vagy hosszabb időre.

Hétközben nem lehet mindent zárni, minden szarságért nem szaladhatok a lezárt szekrényembe. De úgy vettem észre, azóta nem fogynak a dolgaim, ellenben a ómadárnak feltűnően fogy a mosogatószere, tusfürdője, tavaly elvilt egy félliteres mosogatószerrel, most fél év alatt elfogyott neki egy literes. Valószínűleg azért mert nem a miénket dézsmálja...


Amúgy nagyértékű lopásról nem tudok egyik koliban sem. Mondjuk nálunk beléptetőkártya és ujjlenyomat regisztrálás van, és minden folyosó kamerázott.

2012. jan. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!