Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol szóbelihez meg kell...

Angol szóbelihez meg kell tanulni a kérdéseket kívülről?

Figyelt kérdés
Február végén fogok szóbelizni angolból (felvételi 9. osztály) és jártam előkészítőre és adtak minden témából lapot, amin rajta vannak a témához kapcsolódó szavak és kérdések (888 kérdés és válasz angolból) és a szavakat persze megtanulom, meg írok mindegyikhez szöveget, elmondom magamban, arra az eshetőségre hogy mindegy mit húzok, tudjak mit mondani, de viszont nem tudom, hogy a könyvben lévő kérdéseket tanuljam e meg kívülről, mert az nagyon időigényes. Tegnap tanultam egy oldalt, mára már elfelejtettem. A szavakat azokat jól megtanulom, de a kérdésekhez milyen módszert ajánlotok? Egyáltalán érdemes megtanulni, vagy helyette inkább angol filmeket vagy műsorokat hallgassak, hogy anélkül is tudjam, hogy mit kérdez a tanár, hogy előtte bemagoltam volna az összes kérdést?
2012. jan. 25. 17:15
 1/7 anonim válasza:

Véleményem szerint a kérdéseket nem megtanulni,hanem megérteni kell,ha angol filmeket nézel,angol felirattal esetleg,az szerintem sokat segít. Ha a lehetséges témákról írsz (amiből kérdezhetnek)és ezzel felkészülsz az esetlegesen feltett kérdésekre,szerintem simán menni fog.


Egyébként meg ne félj,nem hiszem,hogy 9.-be olyan bonyolult és összetett filozófiai kérdések lesznek. Simán menni fog.:) Ha szavakat tanulod azt jól teszed,főleg ha használod is őket,persze a nyelvtannal is foglalkozz. Headway nyelvkönyvekhez adnak kisebb összefoglaló könyveket,az alapoktól egészen az advanced-ig ,400 Ft kb darabaja,nyelvtani összefoglalók és szószedet jellemzi,hasznosak.


[link]


Sok sikert!:)

2012. jan. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Egyébként most még csak 8.-os vagyok. ;) Egyébként milyen filmeket tudtok ajánlani?
2012. jan. 26. 14:24
 3/7 anonim válasza:
Gondoltam,hogy 8.-ba jársz.:) Egyébként nincs mit ajánlani,ez a te ízlésedtől függ,minden ami angol nyelvű. Én pl Jóbarátokat szoktam angolul nézni,mert azt szeretem.Olyat nézz,amit amúgy is megnéznél.
2012. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De az nem baj, ha túl sok benne a szleng? Szoktam nézni disney chanel-es filmeket (lehet, hogy ciki) angolul a neten, de nem értek belőlük vmi. sokat. Meg egyszer letölöttem a twilight-ot is, de azt se értettem, csak egy-egy szavat. Persze tudom, többet meg kell hallgatni, nézni. Köszönöm a segítséget. :)
2012. jan. 26. 15:42
 5/7 anonim válasza:
Próbáld,meg angol felírattal,ha nem is értesz minden szót a szöveg környezetből sokszor kiderül,a szleng meg nem gond,az a lényeg beszélni megtanulj,ne csak a nyelvtant tudd elméletbe.
2012. jan. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mejik suliba jelentkezel?
2012. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Egyébként a nyíregyházi Vasvári Pál Gimnáziumba jelentkeznék...

Amúgy nem tudjátok, hogy a Twillightot hol tudnám letölteni felirattal lehetőleg mp4 formátumban?

2012. jan. 28. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!