Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket válasszam föiskolai...

Melyiket válasszam föiskolai szakként, és miért? Emberi eröforrások. Turizmus-vendéglátás.

Figyelt kérdés
ha valakinek van tapasztalata ilyen téren....szivesen fogadnám.elöre is köszönöm a válaszokat
2009. máj. 30. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:
az előbbiről nem tudok, az utóbbiról valamit igen, mert öcsém idén felvételizik oda. De ő már középiskolában is iylet tanult és lesz okj-s vizsgája is belőle mire odamegy. A legnagyobb túljelentkezés, illetve a legtöbb ember idén turizmus-vendéglátásra jelentkezett. sokan azt gondolják hogy azért éri meg, mert relatív kevés munkával jól meg lehet szedni magukat. De ez nem egészen így van, a gazdasági válság a közlekedés után a turizmust érinti a legkeményebben, sőt talán keményebben is helyenként. ez nyilván azt is jelenti hogy kevesebb munkaerőre lesz szükség a jövőben, úgyhogy jól fontold meg a dolgot.
2009. máj. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én még a "válság" előtt jelentkeztem turizmus-vendéglátás szakra, mondván, hog talán még ebben van jövő, nyitott vagyok külföld felé, jól beszélek nyelveket. Nekem egyértelmű választásnak tűnk.

De ez is kemény közgáz, arra készülj, ha ilyen szakra adod a fejed.. számolunk és tanulunk keményen, nem igazán ilyenre számítottam, de ez az én hibám. Akkoriban nem igazán volt divat a felvit bújni (legalábbis nálunk nem reklámozták az oldalt annyira. Most viszont olvason itt is többször hogy nézd a felvit.. hát igen, hasznos infókat foglal össze, érdemes nézegetni sűrűn és minden szakot, ami hirtelen érdekelni kezd. Talán én is más irányba mentem volna tovább, ha jobban körbenézek kis hazánkban :) vagy a nagyvilágban :))

Azért szeretem :)

2009. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!