Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi tanulmányok ElTE...

Nemzetközi tanulmányok ElTE vagy Corvinus? Vélemények?

Figyelt kérdés
Továbbá érdekel, hogy ezzel a szakkal, könnyű-e (hol lehet)elhelyezkedni , a ponthatár mennyi szokott lenni, illetve a nemz tanulmányok szakon tanulók véleménye is érdekel köszönöm
2012. jan. 29. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyiken se. De tényleg! Egyiken se!

Nem azért mert lenézem a szakot, én is arra jártam és hát.. semmi értelme, de tényleg. Tanulsz egy kis jogot, egy kis gazdaságot, egy kis nyelvet, egy kis igazgatást.. Mindenhez hozzá tudsz szólni, de semmiből nem lesz kiemelkedő tudásod, amire a közeljövőben támaszkodni tudj.

Nem könnyű, egyáltalán, a ponthatár is az egekben, tavaly pl 450 körül volt a Corvinuson, idén meg még magasabb a felsőoktatási törvénymódosításnak köszönhetően, mivel eszméletlen szigorításokat vezettek be.

Éppen ezért, alig lesz államilag támogatott tanuló, úgyhogy ha neked sikerül mégis elérned a horribilis pontokat, akkor javasolnám, ne a netán, b_ssz el 3 évet, mert sajnos kitörölheted vele... DIplomatákat képeznek főként, de az kihalásos alapon működik, éppen ezért egy kemény, 10-20 évig tartó szamárlétrát kell végigjárnia az összes végzettnek és kb 5%-uk tud majd elhelyezkedni ezzel a diplomával. Tényleg ne menj, nem éri meg!

2012. jan. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kivéve ha diplomata családból jössz, amugy esélyed nincs, ennek a szaknak a neve hangzik csak jól, nehezebb érvényesülni benne mint a maffiába.
2012. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát én is vmi hasonlót hallottam róla, de így hogy te is mondod aki odajárt így már teljesen kilőve, és a nemzetközi igazgatás az is hasonló vagy esetleg jobb?
2012. jan. 31. 12:57
 4/5 anonim válasza:
100%

Ez nem teljesen így van,ahogy a fentiek leírták.

1. A BCEn jobb ez az oktatás, volt külügyminiszterek, diplomaták oktatnak. Az országban itt a legjobb a nemzetközi tanulmányok szak.

2. Szerintem munkatapasztalat kell és nyelvtudás is. De ez a többi diplomához is kell.


Nem csak diplomatának lehet ezzel menni. Önkormányzatokhoz, nemzetközi szervezetekhez, Uniós ügyekkel foglalkozni.Bár talán a mesterszakkal együtt többet ér, tehát egyben az öt év.

2012. febr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
nem ajánlom egyik szakot sem, én ott tanultam, lehúztam három évet nem rég. állandó a frusztráltság, mert mindenki leszólja a szakot, semmi értéke nincs, munkalehetőségek vele minimálisak, az EU-hoz lehet menni meg hivatalokba nemzetközi referensnek, kapcsolattartónak esetleg vagy politikai pályára lépni, de ezekre a helyekre hatalmas a túljelentkezés, kb nyolcszorostól, egészen az 50 vagy 100szorosig. A nagy többség nem is a szakmájában helyezkedik el (a nem szakmájukban elhelyezkedők aránya kiemelkedően a legmagasabb a Corvinus társadalomtudományi karának végzettjei között) mint például gyári munkás, recepciós, gyors éttermi kiszolgáló, külföldön vmi egyszerű és alulfizetett munkát végez, sokan pedig (szintén arányában a legmagasabb) valamilyen alkalmi munkákból próbálnak megélni napról napra valahogy, ezek mind a jobb esetek sokan évekig munkanélküliek, aztán ott találják magukat hogy 30 évesek még életükben nem dolgoztak, a társadalomban semmiféle megbecsülésük nincs családalapításról pedig max a híd alatt gondolkozhat, ha nincsenek mögött gazdag apucik vagy anyucik... úgyhogy egymagában nem ajánlom, lehet hogy te vagy az 5% akinek bejön ez, de MINDENKÉPP biztosítsd be magad egy másik szakkal vagy egy jó szakmával is mellette.
2013. júl. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!