Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE vagy CORVINUS nemzetközi...

ELTE vagy CORVINUS nemzetközi tanulmányok?

Figyelt kérdés
tapasztalatokra lennék kíváncsi, meg esetleg még arra, hogy a corvinuson bele tartozik-e a képzésbe a nyelvoktatás? úgy tudom, hogy ELTE-n külön kell fizetni érte
2011. máj. 24. 00:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
En csak annyit szeretnek irni, hogy erre a szakra jartam es nem ajanlom (onmagaban), mert ez diplomas titkarkepzo. Foleg, hogy nemzetkozi tanulmanyok, nem is kapcsolatok. Egyik ismerosom NK-n vegzett a Corvinuson tavaly (tudtommal NK meg is szunt ott)...csak mult honapban talalt munkat, es olyat, amihez egy erettsegi is eleg. A volt szaktarsaimrol hasonloakat tudok sajnos mondani. 2-3 ember volt, akik nagyon jo helyekre kerultek be, de ennek par eve (letszamstop van egyebkent is). Azota ezt a szakot szinte az osszes egyetemen es foiskolan megtalalod, a Bologna-rendszer miatt pedig meg nagyobb lett a telitettseg. Ha nagyon jo jegyeid vannak, szerintem valassz valami konkretat, amivel el is tudsz majd helyezkedni, mert mikor vegzel 4-5 ev mulva, ez meg ennyit sem fog erni! A mai vilagban sem er sokat.
2011. máj. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
tervezek mellé valami másik diplomát, csak még nem tudom, hogy mit. Egyébként mesterképzéssel együtt képzelem el az egészet, és úgy már fog érni valamit, pl. nagykövetségen szívesen helyezkednék el.
2011. máj. 24. 01:08
 3/21 anonim ***** válasza:
Mesterdiploma: eleve nekunk az volt - osztatlan kepzesben. Rengeteg embernek van, nem nagy szo. Nagykovetsegen... igen, a szak 95%-a oda keszul. Pont ezt mondogatta akkor is szinte mindenki, aki oda jart, aztan szembesultek a valosaggal, hogy nincs olyan, hogy "diplomata kepzes". A nemzetkozi tanulmanyok melle szerintem valamilyen gazdasagi szakra erdemes menni, mivel a tanulmanyok - a kapcsolatokkal ellentetben - kozgazdasz vegzettseget nem ad. Bar en azt latom, hogy NK-val sem nagyon tudnak a szakmaban elhelyezkedni. En anno nyelvszakkal parositottam. Akik akkor vegeztek ilyen dupla szakon az ismerettsegi koromben, 2 kivetellel nyelvtanarkent dolgoznak. A 2 masik ismerosom a Kulugyben dolgozik, de oda nincs felvetel mar, nagyon sokan varakoznak nemzetkozin mar vegzettek, hogy oda bekeruljenek. Paran dolgoznak EU regionalis szervezeteknel, de az nem az a kategoriaju munka, amire te gondolsz. Paran kijottek kulfoldre. Semmire sem tudjak hasznalni. Bizonyos orszagokban nincs is olyan szak, hogy NT, meg honosittatni sem tudjak.
2011. máj. 24. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Másodéves NT-s vagyok a Corvinuson. Az előző válaszolóval nagyjából egyet kell, hogy értsek. Évente (!) kb. 160fő végez csak a BCE-n ezen a szakon, a 90% amikor bekerül, úgy gondolja, diplomata lesz, ha elvégzi - és a többség hamar csalódik. Fizikailag is képtelenség ennyi embert a külügyi szolgálatoknál elhelyezni.

Csak azért írom ezt, hogy ne legyenek illúzióid (bár nem feltétlenül érzed át most, max ha majd tapasztalod). Sok a diák, okosak, nyelveket beszélnek, nagy a verseny, a tanárokat nem ismered (mert nincs idejük a BA-sekre, 2 év alatt összesen 3 szeminárium van), nincs lehetőséged kérdezni, megmutatni, mit tudsz, a vizsgák nagy százaléka laza kis tanulással abszolválható. Szóval ez már NEM az a diplomataképző elit szak, mint régen volt. Sok csoporttársam második szakot visz mellette, ami pedog mehet az eredmények rovására (ez sem túl jó).


Viszont hozzátenném: hiszem, hogy a kiemelkedően teljesítőeknek (folyamatosan jó tanulmányi átlag), akik valódi tudást gyűjtenek az évek alatt (nem csak a vizsgaidőszakban tanulnak 1 napot), és mellette mást is csinálnak (lásd szakkollégium, diákszervezet), azok messze jobb esélyekkel indulnak. Ki kell emelkedni a tömegből, bár ez nagyon-nagyon sok energia. /Én 1 szakkoli és 1 diákszervezet tagjaként lassan leszokok az alvásról/


A kérdésedre válaszolva: mindenféleképpen a Corvinuson ajánlom ezt a szakot, itt a legversenyképesebb a diploma, tanulsz gazdasági dolgokat is, ami egy nemzetközisnek alapvető, az ELTE-n nagyon az EU-ra helyeződik a hangsúly, ráadásul azok az oktatók, akik a szakma vezető személyiségei, akiknek a könyveiből majd tanulsz, döntően a Corvinuson vannak. Az egyik barátnőm az ELTE-n végzi a szakot, és mindig szidja, nem is marad ott mesterképzésre.


Alapképzésen 4, mesterképzésen további 2 féléven keresztül tanulhatsz ingyen nyelvet /angol, arab, francia, német, olasz, orosz, portugál, spanyol, kínai/. Emellett BA-n bele van építve a tantervbe 2 félévnyi szaknyelv (választható nyelvből: angol, francia, német, talán spanyol is), számos angol, német, francia, spanyol nyelvű tárgy is van.

2011. máj. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Elso/masodik valaszolo vagyok. A harmadik valaszolo nagyon jokat irt. Annyival egeszitenem ki, hogy ritka nyelveket erdemes tanulni, mert azzal nagyon none a piackepesseged. Sokan bekerulnek 2 kozepfoku vagy 2 felsofoku nyelvvizsgaval es azt hiszik, hogy mennyire elore vannak, aztan kiderul, hogy minden csoporttarsadnak ugyanigy van ennyi nyelvvizsgaja vagy meg tobb. Viszont a tobbsegnek a "tomegnyelvekbol van": angol, spanyol, francia, nemet. Az orosz, japan, sved, cseh stb joval utokepesebb ezekkel szemben a munkakeresesnel (persze az angol alap). Ehhez a szakhoz sosem lehetsz eleg felkeszult, mert mindig van jobb. A legjobbak kerulnek be. Azzal nem ertek egyet, hogy mindig a legokosabb diakok, a legjobb atlaggal rendelkezok kerulnek jo helyekre, mert en azt lattam, hogy azok kerultek be ilyen helyekre, akik tanulas helyett (nem mellett) inkabb valasztottak a kulfoldi utakat (volt, aki _evekig_ kint volt) es azok, akik mindenhol epitettek a kapcsolataikat, nem pedig a konyvek felett gornyedtek. Ehhez kell pofatlansag is meg jo beszeloke. Az ilyen tipusu emberek jutottak a legjobb helyekre. Vannak, akik most PhD kepzesre jarnak. Az egy masik jarhato ut attol fuggoen, hogy mit akarsz csinalni.
2011. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Egyebkent ELTE vs Corvinus...ezt neked kell eldontened. Mindenkinek mas a jo. Pl. 2 ismerosom ELTE-re jart erre a szakra es nagyon szerettek. Nem tudom, hogy milyen a kepzes most Bolognaban (szerintem mindenhol joval gyengebb lett), en meg a regi rendszerben tanultam.
2011. máj. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

3.hozzászóló vagyok :)

Valóban, a kapcsolat meg a külföldi tapasztalat sokat jelent. Igen, jó átlag nélkül is el lehet végezni úgy, hogy aztán jó helyre kerülj. Ehhez egyrészt olyan személyiség kell, aki tud pofátlanul törtetni, vagy éppen van pénze rá, hogy egy csomó ideig külföldön tanuljon/dolgozzon/önkénteskedjen, bármi.

Mivel a felsorolt kettőből nekem egyik sem áll rendelkezésemre, így én arra igyekszem hagyatkozni, amit leírtam az előző hozzászólásomban (ezért kezdtem úgy, hogy hiszem - ez abszolút szubjektív vélemény :))


Én is a ritkább nyelveket ajánlom, és minél többet minél magasabb fokon. Érdemes Erasmussal kimenni valahova egy fél évre, vagy a MÖB lehetőségeire pályázni.


Kedves első-második válaszoló, megkérdezhetem, hogy te most mivel foglalkozol?

2011. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ezzel sokan voltunk/vagyunk igy. Marmint, hogy nem megy a tortetes. Nagyon nehez nelkule ervenyesulni sajnos.


En teljesen mas teruleten vagyok (jogi, de nem ugyved). Nem fejeztem be ezt a szakot, mert csaladi okokbol kikoltoztem kulfoldre egyetem kozben, athoztam a krediteimet es itt szereztem a diplomaimat. Sok ismerosom kijott a szak elvegzese utan kulfoldre. Egyik sem tud benne dolgozni, mert ez epp olyan szak, amihez a legtobb munkakorben allampolgarsagot kellene szerezni, hogy benne tudj dolgozni es ez sokaknak nincs meg. Most, hogy mar vegeztek az evfolyamombol, ismerettsegi korombol (tartom a kapcsolatot veluk), sajnos az tunik ki, hogy nem nagyon tudnak elhelyezkedni a szakmaban. Munkat talalnak, de alt. olyat, amit akar erettsegivel is lehetne vegezni. A legtobbeknek nincs semmilyen szakmai tapasztalata a szakgyakokon kivul, mivel sok a tobb szakra jaro; ugy meg lehetetlen dolgozni is.

2011. máj. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem hangzik túl biztatóan...

Gondolkoztam, hogy mesterképzést külföldön kellene csinálni valamilyen ösztöndíjjal, de van a szakkoli, amit nem hagynék itt. Ördögi kör :)

A legszebb, hogy a tanárok sem tudnak semmi konkrétumot mondani, milyen lehetőségek vannak.

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat :)

2011. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Sajnos ez mar nem az a szak, ami volt 20-30 eve. Egyre jobban beszukulnek a lehetosegek, igy a tanarok sem tudnak segiteni. Szerintem nagyon is erdemes lenne kulfoldon csinalnod a mesterkepzest. Ha nem osztondijjal, sajat penzbol, ha van ra keret. Ugy akar kint is maradhatsz, a diplomaddal nem lesz gond. Attol fugg, hogy hol akarsz dolgozni. Sok szerencset!
2011. máj. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!