Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bsc képzéshez pontszámításban...

Bsc képzéshez pontszámításban elakadtam?

Figyelt kérdés

A felvi pontkalkulátora azt írja ki, hogy az érettségije nem éri el a minimumot, vagy ilyesmi, de lehet, hogy valamit rosszul csinálunk.

A páromnak nem voltak túl jó eredményei középsuliban, szakközépbe járt. 1999-ben érettségizett. Nyelvből nincs neki egyáltalán érettségije. Érettségi biziben ezek vannak: Magyar 2, töri 2, matek 3, fizika 3, gépjárművillamosságtan 2, szakmai gyakorlat 5.

A tanulmányi biziben 3. és 4. osztályban(akkor még így volt): magyar irodalom 3 és 2, magyar nyelv 2 és 3, töri 3 és 3, matek 3 és 3, fizika 3 és 4, német 2 és 4.

Van egy technikusi végzettsége is, gépjárműtechnikai technikus.

A SZIE-MKK, vagy a KRF érdekelné természetvédelmi mérnök, vagy vadgazda mérnök szak.

Költségtérítésesre már 200 ponttól felveszik az embereket.

Akkor most ezek annyira rossz jegyek, hogy nem is jelentkezhet? Hány pontja lenne?

Köszi szépen!


2012. jan. 31. 11:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy akkoriban még a szakközépben nem volt érettségi tárgy a nyelv, ezért nincs neki.
2012. jan. 31. 11:25
 2/10 tetro ***** válasza:
nézd meg hogy a kiválasztott helyekre mik a választható felvételi tárgyak. két kettes érettségi szerintem 160 pontot ér.
2012. jan. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én úgy tudom h most már 240 pont az a minimum amivel be lehet kerülni a felsőoktatásba. Sztem kell nyelvből is érettségi.
2012. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tetro ***** válasza:
igen, szerintem is kötelező a nyelvből érettségizni. és biztosan van valami minimum, ami nem 160 pont
2012. jan. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ezekkel az eredményekkel nem sok esélye van, szerintem újra kéne érettségiznie legalább 1-2 tárgyból és a nyelvre is mindenképpen szüksége lesz, ráadásul úgy tudom, hogy diplomát úgyse kaphat nyelvvizsga nélkül!
2012. jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A régi hagyományos érettségiben nem volt nyelvből érettségi szakközépben, ezért nincs. Nyelvvizsga az persze, hogy kell majd. Miért lehet olyat csinálni, hogy 1-2 tárgyból elmegy érettségizni, a többiből meg nem?
2012. jan. 31. 11:48
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy 240 p a minimum, mert neki elvileg úgy 236 pontja lehet.
2012. jan. 31. 11:48
 8/10 anonim ***** válasza:
A jelenlegi rendszerben lehet, javítóérettséginek hívják azt hiszem, fizetni kell érte, de abban nem vagyok biztos, hogy az is csinálhatja-e aki a régi rendszerben végzett.
2012. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Újra kellene érettségiznie,nyelvből mindenképpen.Ha az jól sikerül fizetősre felvehetik, de ha államira akar menni akkor még egy természettudományos tantárgyból vagy matekból is kell vizsgáznia hogy legyen elég pontja,vagy esetleg ha csak nyelvből akarna akkor abból emelt szinten és nagyon jól..:)
2012. jan. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tetro ***** válasza:
bárki újra érettségizhet, lehet csak egy tárgyból is.
2012. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!