Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tud-e valaki jót írni az...

Tud-e valaki jót írni az erzsébeti Kossuth Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajna nem!! :/
2012. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..



Nem szabad átsiklani a negatív kritikák felett, mert azok is eléggé valósak és sokatmondóak. :S

2012. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi a baj a Kossuth Gimivel???Mi tegnap voltunk nyílt napon,nekünk tetszett.Úgy tűnik nagyon magas szintű a nyelvoktatás.
2012. okt. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt ki mondja? És melyik tagozaton? Oda jártam, de egyáltalán nem volt általános, hogy legalább 1 felsőfokkal távozzon mindenki az "emelt" óraszámok ellenére. Sőt, inkább ufó volt, ha valakinek volt felsőfokja (A-n és B spanyolos részén főleg). Nagyon max. 2 középfok, de azért az már emberesnek számított, és pár hetes kocsmatúrával kellett megünnepelni ezt a hatalmas sikerélményt. Ha pedig felsőfokod ÉS középfokod is volt (term. 2 nyelvből) akkor valami befordult kis güzü lehettél. De az is hótziher volt, hogy ehhez járnod kellett magántanárhoz, tanfolyamra. Szerintem baromira tanárfüggő az egész. Spanyolosok közül nem egy volt, aki semmilyen nyelvvizsgát nem tett le, sőt, talán a többség ilyen volt. Ismerős saccolása szerint kb. 16 emberből 5-nek volt ott akármilyen.


Ezek a német kéttanra nem vonatkoznak, ott általában kipréselték az emberből a német felsőfokot (DSD), bár még mindig sokkal jobb iskolának minősül a Német Nemzetiség összességében.


A nyelvekért én nem választanám a KLG-t, és igazából semmi másért sem. Ha valaki a nyelveket pártolja, biztos, hogy kéttannyelvűbe küldeném kb. az alábbi rendszer szerint:


Angol - Karinthy

Német - Német Nemzetiségi

Spanyol - Károlyi, bár szerintem idióta, aki a spanyolt ilyen szinten megtanulja az angol ellenében, már elnézést

2012. okt. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igen! Én a német kéttannyelvű osztályba (C-be)járok negyedik éve. Egyértelműen akkor ajánlom az iskolát, ha nyelveket akarsz tanulni. (Lehet szidni az iskolát azért, mert inkább a humán tárgyakra megy rá, de könyörgöm, nyelvi gimnázium! Ha valakinek pl. a matekkal vannak elsősorban céljai, ne ide jöjjön.) Egyébként pedig, ha valaki szorgalmas, rengeteget el tud érni az itt töltött évek alatt. Az A és B osztályba járók általában egy, netán két középfokú nyelvvizsgával rendelkeznek, ami azért 18 évesen nem rossz. De a kéttan csodákra képes :)Én például általánosban angolt tanultam, egyáltalán nem tudtam semmit németül, amikor ide kerültem nulladikban. Bő három év alatt felsőfokon beszélem a nyelvet, az érettségiig pedig van még 1,5 év! Ezen a tagozaton a Deutsches Sprachdiplom(DSD) a cél, ami kőkemény munkát igényel. Ha valaki nem akar tanulni, annak nem ajánlom, mert valószínűleg vagy sulit váltana, vagy másik osztályba menne át. Emellet szerencsénkre jó angoltanárt kaptunk, Ugróczky tanárnőt:) Sokat kell tanulni, de már most felsőfokú nyelvvizsgára készülünk angolból is, a középfok rég megvan. Egy szó mint száz, ha érdekelnek a nyelvek,gyere!:)
2013. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gabonasliza válasza:
Sajnos nem. Nagyon rossz iskola, az oktatas felszines, a diakok klikkesednek, egyaltalan nem csaladi a legkor. A tanarok rosszindulatuak, nem akarnak jot a gyerekeknek. A nyelvoktatas kivetelezesen alapul, senkit nem erdekel, ha nem erted az anyagot, ha az eltanulok ertik, megyunk tovabb. 2 eve jarok oda, eddig egy jo szot nem hallottam a tanarok szajabol. Az osztalyok nem osszetartoak, utal mindenki mindenkit. Ahhoz kepest, hogy milyen hire van az iskolanak, eleg selejtes az okatatas, es egyaltalan nem keszitenek fel se az erettsegire, se a nyelvvizsgakra. Ha barmilyen nyelvvizsgat szeretnel, kulon tanar nelkul lehetetlen a Kossuthos oktatassal. Egy szo mint szaz, gyulolok ide jarni,gyulolom a tanaraimat es az osztalyomat is. Nem ajanlom ezt az iskolat semmi szin alatt sem.
2015. dec. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!