Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon bevezették...

Magyarországon bevezették tényleg a kötelező tandíjat? Vagy sem? Nem értem már ezt az egész rendszert. Esetleg be fogják a közeljövőben?

Figyelt kérdés
Aki tud,legyen szíves kicsit hosszab infót adni erről,mint egy "igen"-t vagy "nem"-et.
2012. febr. 1. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Jelenleg még létezik államilag támogatott képzés, (kb. 30 000 hely az egész országban), habár egyre kevesebb szakon, és egyre kevesebb tanulónak. Van "részösztöndíjas" képzési forma is, ahol a tandíj felét állja az állam, a felét pedig a hallgatónak kell kifizetni.

Amúgy ha így haladunk, nem elképzelhetetlen, hogy pár év múlva teljesen megszűnik az ingyenes felsőoktatás.

2012. febr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

remek...akkor az lesz a vége,hogy kiváltság lesz a főiskola..hiába okos valaki,ha nincs pénze,elfelejtheti...Bezzeg majd a gazdag szülők elkényeztetett gyerekei....

Köszi a választ :)

2012. febr. 5. 18:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Csóró vagyok szó szerint, de mivel 4,7-re érettségiztem kapok annyi ösztöndíjat (minden félét meg kell pályázni), hogy nem látom, hogy hátrányban lennék, egy gazdaghoz képest, mivel engem eleve felvettek költségtéritésesre, persze nem volt könnyű, de tanulni kell, mert az a legnagyobb kamu amikor valaki azt mondja, hogy azért nem tanulhattam, mert nem volt pénz. Aki tanulni akar, az ne sírjon,k hogy nincsen pénze szórakozni, meg drága ruhára, a legtöbb ismerősöm aki most fel van háborodva a tandíj miatt mind gazdag csak könnyebb erre fogni, moint arra, hogy hülyék.
2013. márc. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!