Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mekkora arra az esély, hogy...

Mekkora arra az esély, hogy újra bevezetik Magyarországon a kötelező sorkatonai szolgálatot?

Figyelt kérdés

2012. jan. 7. 16:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem semennyi.De jó lenne ha visszahoznák mert egy alap kiképzés mindenkire ráfér,főleg ezekre a mai tizenévesekre.
2012. jan. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
19%
így van nem ártana akkor nem lenne az iskolákban elhízott kövér gyerekek és akkor legalább megtanulnák mi az a rend és fegyelem.
2012. jan. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Nem valószinű. Ahhoz újra kellenének laktanyák, amit télen fűteni kell, kaját kéne adni a katonáknak, felszerelés kellene nekik. Nem pont erre van most pénz.
2012. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Tudom mi az a rend és nem vagyok elhízott. Viszonylag jó munkahelyem van pénzügyi vezető pozícióval, mellette 2. diplomámért tanulok az egyetemen. Nagyon nincs kedvem mindezt feladni, mert valami idióta kitalája majd, hogy hónapokra agyhalott tisztek parancsaira kelljen ugrálnom egy csomó aluliskolázott tahó között.


25/F

2012. jan. 7. 16:51
 5/30 anonim ***** válasza:
90%

"és akkor legalább megtanulnák mi az a rend és fegyelem."


Hát igen, mert a katonaságban rendet és fegyelmet tanultak a sorkatonák... Csak a közvetlen környezetemben van kb. 10 olyan férfi, aki a katonaság óta dohányzik és masszív alkoholista, előtte egy üveg sört ivott meg egy hónapban... Ennyit a rendről és a fegyelemről.

2012. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
23%
Nem is azt kell visszahozni ami volt.Mert nekem is mesélték sokan hogy kb fegyvert kétszer fogtak abből egyszer lőttek.Na ha ilyen lenne akkor nem kéne.Igazi kiképzés kell nem ilyen puhapocsölés.
2012. jan. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
28%

"aluliskolázott taho"

Szerinted több vagy mert a generáltképző egyetemen tanulsz ahol belédnevelnek mindenféle baromságot és ocsmányságot a történelemről és az emberiség fejlődéséről?Én inkább vagyok aluliskolázott taho mint egy agyhalott egyetemista akit megvezetnek és belebeszélnek mindent a fejébe és azt hiszi hogy ku.rvára okos.

2012. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
6%
Hát nagyon ráférne a mai kölkökre.
2012. jan. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
97%

Egyet értek a kérdezővel.Én sem áldoznék fel fél évet vagy egy évet a semmire , sikerült bejutnom egy nagyszerű munkahelyre és nem fogom ezt feladni csak mert valaki kitalálja hogy sorkatonai szolgálat kell.Ha megtörténne akkor elmennék egy orvos barátomhoz és megmondanám hogy írjon papírt ami felment a sorkatonai szolgálat alól.


Az én környezetemben is vannak férfiak akik azóta depressziósak és mentális problémával küszködnek mióta azon a sorkatonai hülyeségen voltak , és nem kevés közöttük a dohányzó és alkoholista sem.


26/F

2012. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
31%

"Viszonylag jó munkahelyem van pénzügyi vezető pozícióval, mellette 2. diplomámért tanulok az egyetemen."


Az ilyen tunya életképtelen emberekre meg különösen ráférne.

2012. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!