Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alkalmazott közgazdaságtan...

Alkalmazott közgazdaságtan alapszak, hol?

Figyelt kérdés
Az ELTÉ-n és a Corvinuson gondolkozok. Melyiket érné meg jobban választani?Azt hallottam, hogy az ELTÉ-n nagyon jó ez a szak, a Corvinus meg végülis az egykori Közgáz.Államilag támogatott az új keretszámok miatt valószínűleg nem leszek(bár jó lenne), de a költségtérítésesre szerintem mindkettőn lesz elég pontom.
2012. febr. 1. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Corvinus. Te mondtad meg a választ, az A Közgáz. :)

ELTE nem a közgázképzésről híres, szóvla sztem ne azt válaszd.

2012. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod!
2012. febr. 1. 23:49
 3/8 anonim válasza:
83%
ELTE nem a közgáz képzéséről híres? Az ELTE-n csak egy szak van és az igen is híres arról, hogy jó. Én is ELTE-n tanulok alkalmazott közgázt és akinek mondtam és kicsit is követei a gazdasági életet az mind elismerően bólogatott :) Corvinussal az a baj, hogy megmaradt a régi "Közgáz" szinten. Tanáraik nem igazán képesek újítani, sokszor a könyv idősebb mint a diák. Nem mondom, hogy mindegyik tanárra igaz, de egy igen jelentős hányadukra sajnos. Magyarországon a gazdasági képzések csapnivalóak, nekünk viszonylag fiatal tanáraink vannak, akik mostanság PHD-ztek neves külföldi egyetemeken (Yale, Connecticut etc.) és teljesen új szemléletet hoznak a magyar közgazdasági képzésbe. Azokat a tankönyveket használjuk, mint a például a Harvardon(első évben fordításban, majd fokozatosan áttérve az angol szakirodalomra) , ezért lehet, hogy sokkal jobb arányban vesznek fel külföldi egyetemekre minket, mint másokat.
2012. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
84%

Csatlakozom az előttem szólóhoz: ha AK, akkor mindenképp ELTE! Ne ijesszen meg, hogy fiatal a képzés.

Itt olvasgathatsz róla: [link]

2012. febr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nektek is köszönöm a válaszotok! A második válaszolótól kérdezném, hogy milyenek a diáktársak, milyen a közeg az ELTÉ-n?
2012. febr. 12. 19:14
 6/8 anonim válasza:
Mivel 50fős évfolyamok indulnak, ezért nagyon összetartó. Ez a létszám is megvan bontva órákon 2-3felé. Így 17-25fős csoportok vannak, mindenkit ismerni fogsz már a 3-4. héten. Mi gyakorlatilag együtt írjuk az összes házit, ha nehezebb anyaghoz érünk, akkor összeülünk 5-10 emberrel akinek nem megy és segítünk. Magán a TÁTK-n egy évfolyamon 400-500 ember van, ebből következik, hogy ott mindenféle ember van. Sok közös program van velük is, többek között szoktak lenni táborok szünetekben, ahol össze tudsz ismerkedni velük. Ezt leszámítva 3 közös óránk van a TÁTK-sokkal a 3 év alatt, azok is csak választhatók, így kicsit el vagyunk különítve tőlük tantervileg. Pár választhatót leszámítva a többi órát kifejezetten az ELTECON számára dolgozták ki, így szervesen összefüggnek és egymásra épülnek. (Ergo nem lesz olyan, hogy valamit kétszer tanítanak vagy olyan dolgokra hivatkoznak, amit nem vettél még.)
2012. febr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. febr. 15. 17:45
 8/8 anonim válasza:
ELTE-n mégis csak ez az egyetlen közgáz szak, nincs olyan jó tanári gárdája mint azt próbálják nyomni. Itt az öreg tanárok pedig a gazdasági elitbe tartoztak valaha és elég jól át tudják adni megszerzett tudásukat, ELTE-n meg a fiatalok, ahogy előttem szólók is mondták, most PhD-ztek, visszaadják a könyveikből tanultakat, miközben ez egy gyakorlatiasabb szakma. Tény, hogy BCE is lehetne gyakorlatiasabb, de ha nem vagy megelégedve az alapszakkal, felvehetsz SPM/SKM programot amivel emelt óraszámban tanulsz sok tárgyat, illetve szakkollégiumba is jelentkezhetsz, ahol a legjobbak fognak körülvenni, kurzusaikon valós gazdasági problémákat vizsgálnak.
2015. jan. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!