Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE történelmen, vélemények?

ELTE történelmen, vélemények?

Figyelt kérdés
ELTE, történelem, vélemények, továbbtanulás, felvételi, érettségi, diákok, tanulók, egyetem
2012. febr. 1. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Idén vagyok első éves. Nos, szerintem a buli a gólyatáborral kezdődik. Oda mindenképpen menj el, mert egy nagyon jó élmény lesz! A történelem szak elvileg a legnehezebb a karon, ami már most érezhető is a számunkra. Viszont, ha érzel magadban elhivatottságot, akkor a lehetetlen nem létezik. :) Nagyon jó tanárokat lehet kifogni, akik egyszerűen zsenik, az órák pedig többnyire izgalmasak. Szeretik a kreatív gondolatokat, szemináriumon kifejtheted a véleményed, illetve az oktatók állnak rendelkezésedre, bármilyen problémával fordulhatsz hozzájuk. A csoporttársaim nagyon jó fejek, eleve megegyezik majd az érdeklődési körötök, így mindig le lehet ülni egy sör mellett megbeszélni a dolgokat. :) Rengeteg lehetőséged van, ha szeretnél mellette mást is tanulni, akkor felvehető minor szak, ahol "kicsiben" találkozol másik szakokkal. Vannak specializációk, szakirányok, szóval biztosan megtalálod, ami Téged érdekel. Az ország legjobb egyeteme ráadásul az ELTE, vezető kara pedig a BTK, már évek óta. Én csak büszke vagyok rá, hogy idejárhatok, és csak ajánlani tudom! Legyél Te is töris! ;)
2012. febr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Lenne egy fontos kérdésem a szakkal kapcsolatban, nagyon érdekel a szak mert világ életemben jó voltam történelemből+ szeretem is(igaz sokan azt mondják, hogy nem lehet belőle megélni. ez nem tudom mennyire igaz, de nem veszem komolyan), a kérdésem a minor szakokkal kapcsolatos, hogy mennyit lehet felvenni illetve, hogy hogyan, főként a régész szakirány érdekel(levéltár abszolút nem, múzeologia nem igazán), csak nem tudom, hogy hogyan kell majd megjelölni, mert vhol azt olvastam, hogy már a felvételinél meg kell jelölni(ez most azt jelenti, hogy a jelentkezési lapon vagy a neten, külön kell megjelölni a régészet szakot, pl 1. helyen régész alapszak, 2. helyen történelem, vagy fordítva, vagy hogy van ez?), vhol azt hogy része az alapképzésnek, illetve az is érdekel, hogy úgy feltudok-e venni a régészet mellé egy angol minort is(mindezt államin)?
2012. febr. 19. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!