Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék érdeklődni a Semmelw...

Szeretnék érdeklődni a Semmelweis budapesti egyetem felől, méghozzá az általános orvosi szakról. Valaki segitene? :D

Figyelt kérdés
10. osztályos tanuló vagyok Romániaban, és tudom, hogy a romániai és a magyarországi bió tananyag eltérő, de ha most elkezdenék készülni bióból és kémiából szerintem lenne esélyem a bejutásra, mivel angol nyelvvizsgát készülök letenni, és még a román nyelvvizgát is bevállalnám. Szóval a kérdés: Milyen szinten nehéz az orvosi, mennyi szabadideje van egy ott tanulónak, hány órát tanul naponta, és minden ami ezzel kapcsolatos?

2012. febr. 6. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz, sok szabadidőről ne álmodj.
2012. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Napi hány órát vesz igénybe a tanulás? Gondolom

A tanulás napról napra mûködik...

2012. febr. 7. 11:00
 3/7 A kérdező kommentje:
Nehéz alatt mit értesz? Nehéz megtanulni vagy csak sok a tanulnivaló?
2012. febr. 7. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Nehéz megtanulni, nagyon sok a tanulni való, és ha tudsz mindent, akkor is megbuktatnak. Sokat számít a teljesítmény, lehet jól tanulni, de az orvosi, és más komolyabb szakokon komoly csalódások fognak érni. Legfőképpen igazságtalanságok miatt. Az előadó lead valami anyagot, ad forrást, hogy honnan tudsz tanulni, és végül olyat kérdez, amiről még említést sem tettetek. olyan dolgok ezek, amikre még a legnagyobb odaadással, önfeláldozással, és szorgalommal sem tudsz készülni. A néhány óra alatt meg nyugodtan értheted, hogy hajnalig tanulsz. A komolyabb szakokon így megy. A lightosabb szakokon van szabadidő, meg buli, meg ilyesmi.
2012. febr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez a hajnali tanulás vizsgaidőszakra jellemző, vagy úgy amúgy? És az mennyire igaz, hogy Amerikában is elfogadják a diplomát?
2012. febr. 15. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az orvosin év közben is lesznek hajnalba nyúló tanulások. Menyasszonyom építésznek tanul, náluk az első 2-3 hét után már kezdenek egyre nagyobbak lenni a hullámok. :) Az amerikás kérdésre nem tudok válaszolni.
2012. febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

konkrétumok: szorgalmi időszak napi átlag 6 óra

vizsgaidőszak 18

2012. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!