Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fizikus képzésben melyik a...

Fizikus képzésben melyik a legjobb egyetem? Ti melyiket ajánlnátok?

Figyelt kérdés

2012. febr. 7. 19:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
T, mint Tudományegyetem :-)
2012. márc. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a versenyszférában akarsz elhelyezkedni, akkor BME. Ha egyetemi kutató-oktató lennél, akkor inkább ELTE.
2012. márc. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
18:03 végre egy 100%-ig hasznos válasz :)
2012. márc. 26. 18:18
 14/16 anonim ***** válasza:
95%

Tiszteletem!


Ez elsősorban attól függ, hogy mit szeretne tanulni, minden egyetemnek van speciális kutatási területe, pl ELTE-n csillagászat, asztrofizika, biofizika, jó kapcsolatba vannak gravitációs hullámkutatós nemzetközi projektekkel, illetve részecskefizikán belül lehet az ELTE-n LHC-s részecskedetektorokat építeni és kimenni a CERN-be. ELTE-n jó az elméleti fizika is, ha elméleti beállítottságú vagy akkor is elte. Amennyiben tanár szeretne lenni az is ELTE. ELTE-n van anyagfizikai tanszék is ahol anyagszerkezeti kutatások folynak, fémek szerkezeti tulajdonságai, diszlokáció kutatás stb. ELTE-n nagyon sok mindent lehet kutatni, nemrég kaptunk egy új kétsugaras pásztázó elektronmikroszkópot is. Alul van egy 3D-s vizualizációs labor. Az oktatás az ELTE-n kétszintű már a kezdetektől a tárgyak többségét lehet emelt illetve alapszinten hallgatni, az emelt szintű kurzusok keretén belül igen kimagasló tudásanyag sajátítható el. Első évben a főtárgyakat kitűnő oktatók tanítják pl Dávid Gyula, Groma István, Cserti József. A matematikai bevezető tárgyakat többségét is fizikusok tartják ami azért jó, mert gyakorlati tudást ad. Az analízis elméleti megalapozása másod és harmadévben történik. Az osztályzás és értékelés korrekt, akinek nem megy a tanulás átjelentkezhet alapszintű kurzusokba amik sokkal könnyebben elvégezhetőek , közhiedelemmel ellentétben vannak laborgyakorlatok is, még a BME oktatóreaktorában is lehet mérni.


BME


Nukleáris technika tanszék, atomerőművekbe képeznek embereket, fúziós kísérletekbe kapcsolódnak. Msc-n orvosi diagnosztikai műszerekre specializált szakembereket is képeznek, Itt is van anyagfizikai kutatás, elméleti fizika tanszék.

Hátrányok az ELTE-vel szemben:

Matematikai bevezető tárgyakat matematikusok oktatják így, főleg Tétel definíció + bizonyítás. A gyakorlati fizikus számára fontos példák kimaradnak, ami a másodéves elméleti fizika kurzus teljesítése során hátrányt jelent. Nagyon kemény néha inkorrekt számon kérés, lásd Facebook "BME-s ****megek." A gyengébb képességű hallgatókat felzárkóztatás helyett inkább eltávolítják, kb 70-en fős évfolyamból 30 marad másodévre, buknak kísérleti fizikából illetve lineáris algebrából és analízisből. (Vankó Péter, Lukács Erzsébet, Bálint Péter) (ELTE-n is buknak 120-ból kb 50-en) BME-t akkor javaslom, ha nagyon jól megy a matek és a fizika.


Debrecen

Nem sokat tudok róla, csak annyit, hogy híres atomfizikáról.


Szeged

Arrafelé építik a lézerfizika központot, feltételezem az egyetem is érintett valamilyen szinte a projektben.


Nézegesd az egyetemek tanszékeinek honlapját, menj el nyílt napokra. (Én az ELTE-re szavaznék)

2012. máj. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez a válasz nagyon hasznos volt.:)
2012. máj. 13. 14:49
 16/16 anonim ***** válasza:
BME, ELTE
2012. júl. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!