Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Véleményed szerint melyik...

Véleményed szerint melyik Egyetem / Főiskola képzi a legjobb közgazdászokat? (Kereskedelem - marketing alapszak érdekelne elsősorban. )

Figyelt kérdés

( BCE, BGF-en kívül. ) = ezek a legnevesebbek, tudom.


Vidéken melyik nyújt a legjobb képzést, amit még a munkáltatók is szívesebben elfogadnak?

( DE, ME, NYF, SZTE. . . stb. )


Köszönöm előre is a válaszokat, véleményeket.


2011. júl. 26. 21:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

ME,DE,SZTE,PTE kb egyenértékű a BCE és a BGF pedig kiemelkedően jó.


A többi ZSKF,NYF,ÁVF stb nagyon gagyi .

2011. júl. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

megerősítem az előző hozzászólót, ugyanez a véleményem.

Az tény, nhogy a vidéki egyetem is jók, bár a közgazdászképzés minőségi monopóliuma pesten van az említett helyeken...

de sztem egy debreceni diplomát sem utasítanak el sehol.

az a lényeg, hogy ilyen ÁVF, ZSF, MÜTF, KJF, GDF helyeket el kell felejteni.

2011. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%
BGF meg Corvinus között (mint egyetem és főiskola között) nincs nagy elismerés-beli különbség? (mint pl BME vs BMF)
2011. júl. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
És a SZIE-GTK -ról mi a véleményetek? Elismert vagy felejtős?
2011. júl. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a DE-GVK elismert? Valahol azt olvastam, hogy a DE-s diplomát sok vállalat el sem fogadja, mert nem sokat ér. Távolságot tekintve pedig a DE lenne a legeslegközelebb, bár nagyon gondolkodom, a BGF-en, mivel álmaim felsőoktatású intézménye. Csak eddig turizmus-vendéglátást szerettem volna tanulni, de az a leendő OKJ-s bizonyítványaimmal nem függne össze.
2011. júl. 27. 15:51
 6/18 anonim ***** válasza:
Én ide járok erre a szakra, de szerintem elég gagyi.
2011. júl. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
bgf bce me - ezeket tudom ajánlani amik kiemelkedően jók, és igen, a debreceni elég gagyi, nem sokat ér.
2011. júl. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

a Debreceni egyetemnek korán sincs akkora neve mint a szegedinek vagy a pécsinek.. a debreceni szerintem nem tartozik a jó sulik közé. ha nem orvos akarsz menni akkor szerintem ne menj oda.


Ez hogy BCE meg BGF jobbak mint pl Pécs vagy Szeged.. hát nem tudom, senki nem járt mindenhova ezért senki nem tudja megmondani. De Pesten a BCE-t meg a BGF-et favorizálják. Ha nem Pesten akarsz tanulni akkor viszont mindegy, hogy BGF-es diplomád van vagy szegedi.


Ha Pesten akarsz majd lakni diploma után akkor menj BCE-BME-BGF-re, a kapcsolati tőke miatt is. Ha nem, akkor mehetsz nyugodtan máshova.

2011. júl. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

tegnap 17:25

Mesélnél kérlek szépen egy kicsit magáról a szakról?

Tényleg nagyon érdekelne a véleményed.


A többieknek pedig üzenném, hogy köszönöm, hogy megerősítettek abban, hogy amit itt írnak a fórumozók. A DE-nek csak bizonyos karai kiválóak, de azok közé a GVK, KTK, nem tartozik.


Szóval akkor a BGF, Szeged, Pécs elfogadható közgazdászként, értem.


Ui.: Szent István Egyetemmel mi a helyzet? Ott is hasonlóak a kilátások, mint a Debreceni Egyetemen?

2011. júl. 29. 00:28
 10/18 A kérdező kommentje:
A Miskolci Egyetem minek köszönheti a jó hírnevét? Pályázatok útján, fejlesztették? Én azt olvastam, hallottam, hogy ott a kiemelkedő a műszaki kar, de akkor a gazdálkodástudományi kar is?
2011. júl. 29. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!