Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociológia, vélemények?

Szociológia, vélemények?

Figyelt kérdés
elhelyezkedés(nehéz v könnyű), fizetés stb érdekel
2012. febr. 17. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:
40%
fizetés egyenlő a nullával, mert csak munkanélküli lehetsz
2012. febr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szociológus vagyok, nem tudtam a szakmámban elhelyezkedni, ahogy a volt évfolyamtársaim többsége sem. Vannak akik továbbtanultak, nekem nincs rá pénzem.

1,5 évig voltam munkanélküli, most 70ezer nettóért dolgozom adminisztrátorként.

Azok között, akik a szakmában helyezkedtek el elég nagy a szórás a fizetésben, valaki kis cégnél annyit sem kap mint én, de legalább örül, hogy nagyjából azzal foglalkozik, amit tanult. De van olyan is, akinek a kezdő fizetése 400ezer volt, igaz, neki apu valami fejes. Kell a kis szellő hátulról, anélkül nem lesz sok pénz. Még kevés sem, engem is protekcióval vettek fel oda, ahol most dolgozom.

A jó helyeken a régi dolgozók vannak bebetonozva, akik nyugdíjig ott is maradnak. Viszont a létszámcsökkentés miatt a helyükre már mindig nem vesznek fel újakat. Egy szociológus ismerősöm most küldték idő előtt nyugdíjba a polgármesteri hivatalból, ott jó a munka és a fizetés is, viszont már évekkel előtte megvolt a kiszemelt ember a posztra, nyilván azért nem várták meg a nyugdíjkorhatárt mert a -gondolom rokon- végzett és kellett neki a hely. Szóval ha mondjuk az alpolgármester unokahúga vagy, vagy a nagynénéd a kshnál kutató, akkor nyugodtan tanulj szociológiát.

Esetleg a HR-el, vagy a survey statisztikával még lehet valamit kezdeni, bár azon a szakirányon végzett barátnőm is egy kis plázában árulás után jobbnak látta külföldre költözni.

2012. febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!