Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen elhelyezkedési lehetősé...

Milyen elhelyezkedési lehetőségük van azoknak, akik elvégeznek egy japán szakot valamelyik egyetemen? Mennyire nehéz elvégezni? Melyik egyetemet ajánlanátok? (ELTE vagy Károli)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy lehet tanár, tolmács, stb, de konkrét tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

Sokat segítene! :)

Előre is köszönöm


2012. febr. 20. 12:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Most az első gondolatom majdnem az volt, hogy szinte ugyanolyan esélyei vannak annak, aki elvégezte, mint annak, aki nem. Jómagam elvégeztem, később Japánban is tanultam és dolgoztam közel két évet - ennek tükrében írok.


Szóval azért így indítottam, mert az, hogy inkább érdemes-e elvégezni, mint sem, nagyban múlik a konkrét céljaidon.


Nézzük az előnyeit: ha van papírod (diplomád), akkor iskolában előnyben fognak részesíteni, mint japántanárt, mivel iskolák csak felsőfokú szakirányú végzettséggel alkalmazhatnak. További előny, hogy vannak olyan ösztöndíjak, amik japán szakosoknak szólnak, s ha megkapod, akkor - általában egy éves - részképzésen Japánban vehetsz részt. Ugyanakkor ennek már eleve előfeltétele viszonylag jó nyelvtudás.


És akkor itt jön a hátulütő: azt tudnod kell, hogy az egyetem nem nyelviskola - ezt előszeretettel hangoztatják is, de tényleg így van. Mellesleg joggal :) Csakhogy míg mondjuk egy angol vagy német szakon eleve nagyon magas szintű nyelvtudást követelnek meg már a felvételinél, addig jelenleg a japán szakot 0 japántudással is el lehet kezdeni. Na most az egy dolog, hogy a kezdőknek az első évben biztosítanak egy intenzív nyelvtanfolyamot, azonban annak a végére jó esetben az 5 fokú nemzetközi nyelvvizsga 4. szintjéig lehet eljutni (az 5. a legkönnyebb, az 1. a legnehezebb). Tehát a nyelvtanulást célszerű magánúton végezni...


Ugyanakkor tény - jó, hogy még egy előnyt mondjak - hogy még akkor is, ha a tantárgyak nagy része szintén magyarul van, még akkor is az a háttérismeret, amit nyújt, hasznos lehet akkor, ha egyszer lehetőséged lesz Japánba kijutni.


Na, szumma szummárum, egy magas szintű angol, és még jobb esetben további szakmai végzettséggel ötvözve nem rossz dolog, viszont amennyiben nem tanár akarsz lenni, akkor lehet, hogy célszerűbb a japán nyelvet "csak úgy mellesleg" megtanulni, szakként pedig valami olyat, ami a japános, illetve a magyar-japán viszonylatú munkaerőpiacon keresett lehet.

2012. febr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!