Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lónyay Református Gimi 8...

Lónyay Református Gimi 8 évfolyamos képzéséről van-e valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 13:08
 1/2 anonim válasza:
51%
lehet hogy már késő de ha mégsem annyit ajánlok hogy a lónyayt kerüld el k.rva messziről
2012. aug. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Bár két éves a kérdés, de talán most böngész erre valaki a pótfelvételi eljárások végett és érdekes lehet a válaszom számára.

Nekem általában jó tapasztalataim vannak.

A gyerekem jól érzi magát, itt nem ciki, hogy imádkozik vagy forgatja a Bibliát.

Ha nem hitbeli meggyőződés vezet az iskolába, de el tudod fogadni a lelkiségét, akkor is bátorítalak. Az iskola erős, kellően szigorú, mégis jó hangulatú.

Ma kérdeztem a lányom, menne-e máshova, megbánta-e vagy vannak-e kétségei, de határozott nemmel felelt.

Persze pár év tapasztalat nem ugyanannyi, mintha végzős lenne, de talán számít.

Az biztos, hogy a 8 évfolyamos képzésbe olyan gyerekek járnak, akik akarnak tanulni. Így aztán a kellő motiváció miatt sokkal jobb eredményeket érhetnek el, mint egy 4 osztályos csapat. Ott már szórtabb a társaság.

A minap a ballagásra készülődve a "kicsik", az 5-esek és a nagy 10-11.-es osztály együtt dolgozott.

A délutáni sportban is együtt röpizik több korosztály.

Akárcsak egy nagy családban! :-)


Előre nem tudhatod melyik iskolában milyen osztályközösség lesz. Pedig szerintem ez legalább olyan fontos, mint az iskola hangulata/lelkisége, a tanári kar vagy a különböző szakkörök lehetősége.


Ha viszont gyalázkodó üzenetet látsz, valószínű nem hitbeli döntés miatt választotta az iskolát az író.

Egy iskola sem fog mindenkinek megfelelni. Váltani viszont lehet és szabad.

2014. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!