Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nincs olyan ösztöndíj vagy...

Nincs olyan ösztöndíj vagy juttatás amit mindenki aki államilag támogatott szakon van megkap?

Figyelt kérdés
Vagy csak tanulmányi ösztöndíjon lehet pénzhez jutni vagy ha hátrányos helyzetű vagyok? mert nekem fontos lenne mert a szüleim nem nagyon tudják állni...:S

2012. febr. 22. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Diakhitel....:S
2012. febr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egy olyan ösztöndíj, hogy Bursa Hungarica.

Itt találsz információt erről az ösztöndíjrendszerről.


[link]


De csak akkor kaphatod meg, ha hátrányos helyzetű vagy.

Ha a családban az aktív keresők egy főre eső jövedelme nem éri el a létminimum összegét, /ezt sajnos nem tudom, hogy mennyi, de a lakóhelyedhez tartozó önkormányzatnál meg tudják mondani/ akkor kell kérni az önkormányzatnál rendszeres gyermekvédelmi támogatást.

Ha ezt megkapjátok akkor, mint hátrányos helyzetűnek, jogod van a szociális támogatás igénylésére az iskolától, és a Bursa Hungarica elnevezésű ösztöndíj igénylésére is.

A Bursa Hungaricát az önkormányzattól kell kérni, és ott tudnak választ adni arra a kérdésedre, hogy jár-e neked vagy sem.

Üdv. Ági

2012. febr. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
alapból a tandíjadat fizeti az állam. nem elég?
2012. febr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!