Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van a nyelvi előkészítős...

Miért van a nyelvi előkészítős osztályoknak jobb érettségi eredményeik?

Figyelt kérdés
Rengeteg középiskola eredményeit megnéztem már, de a 13.-os évfolyamnak mindig szignifikánsan jobbak voltak az eredményei, mint a 12.-nek. Például olyat, hogy a 12.-é 3,1 átlag, de a 13.-é 4,3. Persze, hogy a nyelvi érettségi jobb, de a többi hogy hogy? Pedig azt mondják, hogy a nyek nem jó, mert ellustulsz, és nehéz lesz a kilencedik, emrt enm szoktál hozzá a tempóhoz.
2012. febr. 24. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nyelvi előkészítős voltam. Mi egy évig 15 óra angolt, és mellette szintentartó matekot, magyart, és egy második nyelvet tanultunk csak. Év végére már ötösre tudtunk volna érettségizni - már azok, akik jól tanultak. A miénk afféle tagozat volt, vagy ilyesmi, hozzánk kerültek a jó tanulók, a bébe meg azok, akik nem voltak kiemelkedően jók. Olyanok, akik nem akartak angol tagozatra járni - mert azért tizediktől továbbra is keményen vettük az angolt, anyanyelvi tanárral is, stb. Szóval az én sulimban az angol tagozatos osztályok komolyabban vették úgy általában a tanulást, mint a sima osztályok. És az érettségi átlag is valóban jobb lett. Ez amúgy nem jelenti azt, hogy más iskolában is így van, vagy hogy a béből nem ismernék olyanokat, akik bejutottak jó egyetemre.

Amúgy a nyelvi előkészítő hatása durván érződik. Én hatalmasat fejlődtem, két évvel az elvégzése után emelten ötösre érettségiztem, azelőtt mindig hármas voltam.(ált.isk.-ben) Az tény, hogy nehezen vettem rá egy ideig magam 10.-ben más tantárgy tanulására, de ez azért is van, mert az angolt úgy megszerettem, hogy nem volt kedvem mást tanulni. Na jó, magyart talán. De ilyen szakra is fogok jelentkezni, úgyhogy ez egyedi. Aki szereti a matekot, az utána is szívesen tanulja majd. Aki nem, az is rá lesz kényszerítve:)

2012. febr. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is nyekes osztályba járok. Mindig a nyekesek a legjobbak. Szerintem ez nem igaz a nyekről, hogy ellustít, hiszen csak olyanok mennek nyekre, akiknek van egy kis eszük és szorgalmuk tanulni. Nálunk az első év nagyon nehéz volt az angol miatt, keményen hajtottak minket, de megérte. Egy-két ember kivételével mindenkinek van nyelvvizsgája, nagyon szép osztályzataink vannak, minden iskolai tevékenységben részt veszünk. Valamint, az előttünk lévő 13. A-sok sokkal jobb érettségit írtak, mint a többi osztály, mert komolyabban vették a dolgokat.
2012. febr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te milyenbe jelentkeztél?
2014. márc. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg több idejük van készülni az érettségire
2014. márc. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mennyit számít egy év

Lehet alaposabban tudnak mindenből tanulni

2014. márc. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!