Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre valószínűleg Miskolcra...

Jövőre valószínűleg Miskolcra megyek továbbtanulni gépészmérnöki karra. Elsősként van e esélyem bekerülni az Uni Hotelbe? )

Figyelt kérdés

(anya egyedül nevel, havi kereset olyan 150ezer, Nyíregyházáról mennék Miskolcra)

Továbbá érdekelne, hogy mi a véleménye azoknak akik gépész karon tanulnak a tanárokról és az oktatásról. El lehet végezni simán csúszás nélkül az alapképzést? Meg lehetséges az is, hogy esetleg hamarabb el tudnám végezni a 7 félévet, mondjuk olyan 3évbe(6félévbe) sűrítve?


2012. febr. 27. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia


Uni Hotel nem túl esélyes,de nem lehetetlen.

De sima koli sokkal jobb,hidd el.

Az uni túl semmilyen,nincs élet.


Második részére: hacsak nem vagy olyan hogy napi 24 órában tanulsz,nyalizol,akkor esélytelen.


Mi érdekel ?

Tudok mesélni,itt végeztem anyagtudományin,most gépészt csinálom (bsc-n szintén),kolis is voltam sokáig

2012. febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

az "anya egyedül nevel" az annyit jelent hogy elváltak (gyerektartás?),vagy meghalt apukád?

nem mind1,beleszámitják

2012. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Gyerektartásra értettem.
2012. febr. 28. 15:00
 4/12 A kérdező kommentje:
ezen kívül, még az érdekelne, hogy órákat ugye majd feltudom majd úgy venni, hogy csütörtökön már haza tudjak járni nyíregyre? továbbá szeretnék még kosarazgatni és van e lehetőség vmi kis nb2-es vagy nb1/b u20-as csapatban játszani?
2012. febr. 28. 15:02
 5/12 anonim ***** válasza:

akkor válaszolok itt sorban :)


Kolit valószinű kapsz,legrosszabb esetben utólagos beköltözéssel (sokan kiköltöznek 2-3 hét után,mert mégsem tetszik nekik)


szoctámot 75ezres egy főre jutüóval nem fogsz kapni,csak karácsonyi pénzt,ami decemberben 15-25 ezer között van

(volt eddig)


BME-re mscre nagyon valószinű,bár anélkül i kapsz jó melót,kevés olyat ismerek aki dolgozni akar és nem tud ME-s bsc-s gépész diplomával

de felvesznek


órákat nagyon valószinűhogy fel tudod venni,csak ügyesen kell,majd megtanulod,hogy ha tárgyfelvétel 11től van,akkor te 10:30tól ülsz a gép előtt,és nem késed le,mert akkor lehetetlen időpontok maradnak csak


kosár? passzolom,sosem sportoltam,de

[link]

itt a tesitanszék honalpja,fenn kell lennie,valamilyen elég komoly csapata van,de nem tudok bővebbet

2012. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő! Köszi a válaszokat!

Tudom, hogy mondjuk a Bosch gyárba simán kaphatnék állást(ismerősünk gépészen végzett és hamar kapott állást, az egyik miskolci társa meg amerikában kapott állást!!!) , de szerintem majd továbbképezném még magam. Angol felsőfokúm már van(ECL). Ha lesz elég időm akkor valószínűleg magántanár mellett kéne szerezni egy középszintű német tudást is.

2012. febr. 28. 16:08
 7/12 anonim ***** válasza:

bosch az gagyi,nem fizet sokat


dunántúl,pest,nettó fizu most is 3x annyi mint a boschban

2012. febr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Pl.? mondjuk én igazából ilyen Audi, BMW, Volkswagen, Honda-nak dolgoznék legszívesebben.
2012. febr. 28. 20:39
 9/12 anonim ***** válasza:

Audi most bőviti a gyárát győrben,gyakornoki képzés van folyamatosan,annyi hogy oda német tudás kell.


De mire végzel,sokat fogsz változni,msc-t már valószinű ugy fogod megcsinálni mint sokan,hogy keresel jól fizető munkát,és majd levelezőn a cég fizeti.


De ez még odébb van,az első évet kell túlélni,első éven elég száraz a tananyag,minimális gyakorlat,sokan kihullanak.

Másodévtől már tele gyakorlattal,szakiránnyal,érdekesebb sokkal,és meglátod az értelmét.


Gólyatábort ne hagyd ki semmiképp,rengeteg ismerőst szerzel,és összeismerkedsz a felsőbbévesekkel,akik sokat fognak segiteni.

2012. febr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

jah,példát kérdeztél.


konkrét példa.

miskolci Bosch kezdő mérnöki fizu 130 nettó kb

legutóbbi állásajánlatom amit kaptam,Dunaújváros mellett Hankook gumigyár 300 nettó+cafeteria +albitámogatás+bejárási támogatás (ez még kb 70ezer érték)

2012. febr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!