Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelentkeztem egy egyetemre,...

Jelentkeztem egy egyetemre, mesterképzésre. Viszont meggondoltam magam, inkább másik szakot választanák ugyanazon az egyetemen, de arra nem jelentkeztem. Lehetőségek?

Figyelt kérdés
Ha felvesznek, utána átkérethetem magam a másik szakra? Mikor? Rögtön az 1. félév előtt, vagy után?A felvételi jelentkezésen már nem módosíthatok? Más lehetőség?
2012. febr. 28. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A most beadott februari felveteli jelentkezesen mar nem modosithatsz.

2. Az egyetemtol fugg, hogy atvesznek e masik szakra. Azonos szakon masik intezmenybe valo atvetel altalaban szokott menni konnyebben, de jelen eseteben megnezik ugye a bsc diplomadat. Elfogadhato a teljes kredit mennyiseged? Mert akkor talan megoldhato, de fugg ott is azert a keretletszamtol, de probalkozz egy dekani kerelemmel, nem veszithetsz.

3. Amennyiben indul potfeli ezen a szakon, jelentkezhetsz ra augusztusban, de csak akkor ha 1. nem vesznek fel a rendes felveteli eljarasban. 2. Nem indulnak a szakok, amiket megjeloltel, vagy 3. te magad torlod a jelentkezesedet, de ez rizikos, hisz nem tudod, hogy potfelvetelin meghirdetik-e.

4. Kihagysz egy evet, azaz most torlod a jelentkezesedet es jelentkezel a kivant szakra kovetkezo februarban, vagy ha indul keresztfelev abbol az Msc kepzesbol, akkor iden novemberben.

2012. febr. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. márc. 3. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!