Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Válaszolnátok egy pár kérdésem...

Válaszolnátok egy pár kérdésemre az orvosival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

9.-es vagyok és elkezdett érdekelni az orvosi pálya. Mat-fiz szakon vagyok, de a biológiát és a kémiát is nagyon szigorúan veszik és ugye fakultációnak is fel tudom majd venni. Ugye a biológia kötelező, de mellette kémia vagy fizika is jó. Nekem a fizika jobban megy és abból csinálnék emeltet is, de a kémiatanárom mondta, hogy kémia fakt nélkül(=emelt kémia) szinte biztos, hogy nem fogom bírni a SOTE-t. Mi a véleményetek róla?

A másik dolog. Ugye 12 félév a képzés, de ebben benne van a szakorvosi képzés is? Illetve hogyan működik ez a rezidens dolog? Mennyi a fizetés? Ha elkezdem az egyetemet utána hány év múlva dolgozhatok rendesen főállásban? Illetve mennyi most az orvosi fizetés?(amit készhez kapok)


2012. febr. 29. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

1. Hülyeség, hogy nem fogod bírni.

Persze lényegesen nehezebb lesz, mintha érettségiztél volna belőle, de azért az túlzás, hogy márpedig akkor tuti biztos, hogy nem fogod bírni.

Kicsit több energiát kell belefektetni és kész.

Én is fizikával mentem, mégis meglett a kémiám 4-sre, bikém meg már 5-ös lett másodévben. Nehéz volt, meg háromszor annyit tanultam rá, mint azok, akik vágták a kémiát, de azért megcsináltam. És szerintem az első a bejutás.

Egyébként olyanok is voltak, akik érettségiztek kémiából, mégis megbuktak belőle...

Bár egyébként én nem sotés vagyok, de mindegyik orvosi hasonlóan nehéz.


2. Dehogy van benne:)

Az még minimum plusz 3 év (háziorvos szakképzés pl ennyi), de a legtöbb 5 éves. De trauma pl. 6 év...Van olyan, amihez még ráépített szakképzés is kell, az még plusz 2-3 év.


3. Elég gyakran változik tudtommal, szóval biztos infót nem tudok. Külön kell felvételizni rezidensképzésbe, az tuti. Pontrendszer van, amibe számítanak a jegyek, tudományos munkák, egyéb tevékenységek, meg vmi szóbeli elbeszélgetés meg talán felvételi is van.


4. Szánalmas a fizetés. Egy kezdő orvos kb. 90 ezer forintot kap készhez. Ha nagyon teper meg éjszakázik, talán feltornázhatja 100-ra. Gyakorlatilag a takarító körberöhög. Nem véletlen megy a hőbörgés állandóan...


5. Az egyetem hat éves. A szakképzés során (aminek az első két éve a rezidensképzés) már kórházban dolgozol.

2012. febr. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Kedves kérdező, ha van egy kis eszed, akkor nem mész orvosnak, de ha mégis ez az álmod, akkor a következőt csináld:


A fizika orvosin nem kell olyan nagyon, de azért ne legyél teljesen hülye belőle, a matek is elég középfokon, a biosz emelt az minimum, a kémia közép elvileg elég, de az emelt azért jobb, én egy biosz-kémia emelt kombót javaslok. ÉÉÉÉS most jön a lényeg kezdj el mint állat idegen nyelvet tanulni, angolt, vagy németet, legyen minimum felsőfok! NE a SOTE-ra felvételizz, hanem valahova külföldre, és még véletlenül se akarj itthon orvos lenni. Menj ki külföldre és haza se gyere! Magyarország egy munkatábor! Semmi több!

Képzeld el, hogy 6 évet tanulsz orvosin, ez csak az ÁLTALÁNOS ORVOS képzés! Ez iszonyat mennyiségű szopást jelent, egy vizsgaidőszak az orvosin a következőképpen néz ki, felkelsz 8-kor tanulsz este 10-ig, és ezt most szorozd be két hónappal, és még ha évközben is szorgalmasan tanultál, akkor sem biztos, hogy átmész. Ez után lehetsz rezidens! Egy rezidens most kb. 90-100 ezret keres, ez most meg lesz emelve 150 ezerre, a reális fizetés, ha az átlag magyar béreket nézzük, és az orvosi egyetembe fektetett energiát kb. 300 ezer forint lenne. Angliában egy rezidens havonta kb. egy MILLIÓT keres.... Na és ha elkezdted a rezidens képzést onnantól minimum 3 év, mire szakorvos lehetsz, de ez mondjuk egy szívsebész esetén HÉT ÉV. Na ekkor már elkezdesz normálisabban keresni, habár a pénz fele nem teljesen tiszta.... Szóval, ha becsületes akarsz maradni, akkor elmész innen valami kedvezőbb éghajlatra...

Továbbá csak úgy megemlítem, hogy itthon az orvosra a társadalom szinte megvetéssel néz, még akkor is, amikor sz@rrá dolgozza a belét, és nem alszik napokon keresztül, csak azért, hogy legyen valaki, aki a nagy orvoshiányban ellássa a szerencsétlen beteget. Külföldön viszont az orvos még mindig a becsülendő, elismert szakmák közé tartozik, arról nem is beszélve, hogy van mivel gyógyítani, és nem sz@rból kell várat építeni.

Persze megpróbálhatsz itthon is maradni, abban reménykedve, hogy jobb lesz, de elárulom nem lesz jobb. Egyrészt te már röghöz leszel kötve, ráadásul a béred sem fog változni, ezt a mostani béremelést is úgy kellett gyakorlatilag kizsarolni. Megmondom, mi van itthon, reménytelenség, és korrumpálódás, mert becsületesen nem lehet megélni. Én amint végzek, elmegyek innen, az évfolyamtársaim többségével együtt és arra bíztatok minden fiatalt, hogy meneküljön innen, mert ez már nem a mi hazánk. Magyarország elárult minket. A legszomorúbb az egészben az, hogy egyedül vagyunk, az emberek lesz@rják, hogy vannak e orvosaik azt elvárják, hogy mi segítsünk nekik, de ők nem segítenek nekünk. Ezt az egész hálapénzrendszert el kellene törölni, és börtönnel büntetni, aki pénzt fogad el, az orvosokat pedig normálisan meg kellene fizetni, hogy ne legyen szükségük hálapénzre.

Szóval vagy ne legyél orvos, vagy menekülj Magyarországról!


Egy magyar medikus, és leendő ANGOL orvos

2012. febr. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezekről a szakosodásokról tudnál esetleg egy táblázat féleséget mutatni? Hogy mi hány év?
2012. febr. 29. 18:00
 4/12 anonim ***** válasza:

Persze, tessék:

[link]

2012. febr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként orvosként tényleg elég nehéz tisztességesen megélni. Kb. három módon lehet.

1. Magánrendelőt nyitsz. De ez esetben alapból gazdagnak kell lenned, hiszen vmiből meg kell nyitni azt a rendelőt. A terembérlés, a berendezések, az eszközök nem két fillérbe kerülnek.


2. Elfogadod/elkéred a "hálapénzt", ami azért valljuk be, nem túl szép megoldás.


3. Kimész külföldre.

2012. febr. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És hol ingyenes az orvosi képzés külföldön? Engem is legjobban Anglia érdekelne, már csak azért is, mert 3 év alatt nem tudom a németem elég magas szintre hozni. Viszont hallottam, hogy ott a megélhetés kerül elég sokba. Valószínűleg tudnának mondjuk 50 ezer forinttal támogatni szüleim havonta, de ez ugye kevés, meg addig velünk is sok minden történhet. Szóval ott az egyetem mellett van lehetőségem dolgozni?
2012. febr. 29. 18:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Skócia tudtommal ingyenes ilyen téren most még, de ezt ne vedd készpénznek, továbbá az sem biztos, hogy akkor is az lesz, amikor te akarsz kimenni.
2012. febr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hogy haladnak az álmok?
2014. dec. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Remekül, javában készülök az emelt szintűekre. A kémia egészen jól megy 90% körül/felett szoktak lenni a próbaérettségik, illetve OKTV-n is sikerült most továbbjutnom. Szerintem a bioszon fog múlni, hogy Pest vagy vidék lesz, de bízom benne, hogy 70% körül sikerülni fog.
2014. dec. 5. 06:22
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Na, mi van veled, kedves kérdező?
2018. máj. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!