Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » GAMF Mérnök Informatikus szak...

GAMF Mérnök Informatikus szak vagy SZTE Mérnök Informatikus szak?

Figyelt kérdés

A 2 egyetem között gondolkodok. Állítólag mind a két iskola egyforma, de a ponthatárok nem ezt mutatják. A GAMF-on csupán 200 ponttal be lehet kerülni, a SZTE-re viszont 319 ponttal.

A két egyetemet probálnám szembe helyezni egymással.

Érdekelne az oktatás, színvonal. Légy szíves ha valaki tud tanácsolni valamit azt ossza meg velem. A ponthatár nem gond, a 319 biztosan meg lesz.


2012. márc. 2. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

oké, h egy irányszámot ad a tavalyi pontszám, de erre ne nagyon támaszkodj. pl:

SZTE-TTIK programtervező informatikus 2010: 270 pont

SZTE-TTIK programtervező informatikus 2011: 324 pont


és egy év a különbség. meg ugyebár 480-ról 500 pontra emelkedett az elérhető pontszám, így logikusan gondolkozva biztos fog emelkedni minden szak ponthatára.

2012. márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kössz a kommentet. Amit írtál tényleg érdekes, hogy ennyit tud változni, majd figyelgetem a ponthatárokat.
2012. márc. 3. 10:11
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt vedd figyelembe, hogy a GAMF nem egyetem, hanem egy főiskola, az SZTE pedig egy egyetem még ha Bsc képzésére jelentkezel is. Szerintem ezért is több pont kell oda.

Egy egyetem mégiscsak nehezebb szerintem, több az elmélet.


Meglátásom szerint az egyetem sokkal elméletibb sokkal nehezebb ... a főiskola gyakorlatiasabb, gyakorlati szemléletű szerintem.

A GAMF on például az Informatikai Tanszékhez tartozó Automatizálással foglalkozó hallgatók tudom, hogy saját maguk kell hogy szereljenek,végezzenek mérési feladatokat, saját kezűleg kell,hogy programozzanak ipari robotokat, mérjenek szenzorok méréstartományát, pneumatikai elemekből szerelnek össze kapcsolásokat, hidraulikus méréseket végezzenek, hibadiagnosztikai mérést (hibakeresést)végeznek. PLC vezérléseket építenek, mérés adatgyűjtő rendszerekkel ismerkednek, ipari képfeldolgozás gyakorlatotokon hálózatba kötött intelligens kamerákkal dolgoznak... ipari információs rendszerekkel, ipari elektronikával ismerkednek... és sorolhatnám..


Elég jól utána jártam ennek a közelmúltban azért is tudom :)


Szerintem valahol itt lehet a különbség

2012. márc. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Aha értem. Szóval a GAMF igen gyakorlatias. Nyilván az SZTE-n az elméleti tananyagban jobban belemélyednek, mert hát csak SZTE-ről van szó ami igen elismert.

Már csak ezt nem tudom h az SZTE-n mennyire mennek rá a gyakorlatra az elmélet mellett.

2012. márc. 3. 16:46
 5/11 anonim válasza:
Én idén kezdtem a gamfon mérnök infós hallgatóként, ott kezdeném hogy nagy az áttanítás a 2 iskola között volt nekem is SZTE-s tanárom és az SZTE-s haveromnak(mérnök infós) is volt GAMF-os tanára. Szinte ugyan az a 2 iskola minimális a különbség eddig, később nem tudom milyen lesz. A GAMF-ra tényleg 200 pont volt a határ, de aki ennyivel kerül be szerintem jobb ha nagyon ki se pakol, persze vannak csodák :D.
2012. márc. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kommentelő. Ha lesz időd akkor légy szíves a közeljövőben is írd le tapasztalataidat. Én most vagyok másodikos és a két iskola között vacilálok.

Főként a gyakorlatiasságra vagyok kiváncsi.

Eddig is kössz.

2012. márc. 18. 10:28
 7/11 anonim válasza:
Ha még nem jelentkeztél sehova, akkor én a GAMF-ot ajánlanám. Emberségesebb és gyakorlatiasabb, ami sokkal többet ér, mint bemagolni az elméletet. Tanultam az SZTE-n is és otthagytam a GAMF-ért, mert tököm ki volt a sok elméleti baromsággal! Valamivel nehezebb is az SZTE azért, de ez se egy sétagalopp...
2013. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Polarbear válasza:
GAMF-on tehát megtanulod azt gyakorlatban, amit az SZTE-n bemagolsz... emberségesebb az első módja a tanulásnak szerintem. Biztosan a GAMF-ot választanám, és fogom is hogy ha oda fog kerülni a sor. :)
2014. márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ennyi idő után kivel mi lett? :D
2021. jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
#5 vagyok. Szenior rendszermérnök :)
2021. febr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!