Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kolesz vagy bejárás? Teljesen...

Kolesz vagy bejárás? Teljesen új szituáció.

Figyelt kérdés

Jövőre egyetemre megyek Pestre, de úgy néz ki, addig be is költözünk.

1 órányira laknék az egyetemtől, de koleszt így is kaphatnék.

Kolesz mellett: Önállóságra tanít, könnyebb barátkozni, társasági életet élni, óriási élmény. És én nem igénylem a személyes teret, saját szobát stb.

Ellene: Plusz pénz, mert a kaja is picit drágább így, kolesz díj:~10k havonta, meg több buli, otthonról kevesebbe járnék.


Otthonról: messzebb van, könnyebb, pénzügyileg is jó, saját szobám lenne(most sincs, most lenne először), nyugisabb(nem mindig igénylem a bulikat, a pörgést, inkább a sportot, de azt nagyon).


Mindenki véleményét örömmel hallom!


2012. márc. 3. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

"Jövőre egyetemre megyek Pestre, de úgy néz ki, addig be is költözünk.

1 órányira laknék az egyetemtől, de koleszt így is kaphatnék. "


Ebben biztos vagy? Ahogy eddig tapasztaltam az egyetemi koliknál kizáró ok az egyetemmel azonos településen való lakcím.


Amúgy ebben a szituációban szerintem én otthon laknék. 1 óra nem egy vészes távolság-idő együttes, és azért milyen már a gondolat is, hogy pesti vagy és pesti egyetemre kollégiumból jársz be. Egyedül az önállóság szólna mellette de szerintem az is csorbát szenved a közelség miatt. Nekem fura lenne az egész így.


Mondom mindezt úgy, hogy 4 éve kolis vagyok, de nekem csak állomástól állomásig 2 óra amúgy háztól házig 3 óra a távolság, és 140 km. Itt azért jobban kijött az önállóság, nem lehetett minden ügyért rohanni haza. Bár kétségtelen volt, amikor hétközben hazajöttem ügyeket intézni.

2012. márc. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Utánanéztem, nem kizáró ok, azért is írtam le.

Régen nagyon koleszos akartam lenni, most is, csak azért tényleg gáz, ha ott laksz a közelben.

2012. márc. 3. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:

hát valószínű én vagyok a túl antiszociális, de nekem a kolesszal kapcsolatban ezalatt a 7 hónap alatt az alábbi 2 tapasztalatom van:

- az ember nem tud nyugodtan tanulni,

- sokszor még aludni sem.


az hogy a kolesz "óriási élmény" lenne, én azt azért erősen vitatnám. Gondolj bele, nem 1-2 hétig vagy összezárva emberekkel, mint egy kiránduláson vagy nyári táboron, hanem hosszú hónapokig, félévekig, évekig....


Én biztos, hogy nem lennék a helyedben kollégista, bulizni és barátokat találni pedig kolesz nélkül is tudsz majd.


Persze megteheted azt is, hogy felveteted magad a koliba, és azokon a heteken, amikor ZH időszakok vannak (tipikusan a félév közepe, és utolsó két hete, akkor hazamész, és otthon tanulsz, senkinek nem fog feltűnni, hogyha 1-2 hétig be sem teszed a lábad a koliba)

2012. márc. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én kolis voltam.

jó volt, de ahogy tapasztaltam, nehéz megvalósítani hogy szociális légy + jól is tanulj.

vagy antiszoc vagy és jól tanulsz vagy bulizós de akkor értelemszerűen nem túl jól.

én utóbbi voltam, most egyetemen meg is van ennek a böjtje mert alapok hiányosak több tárgyból... mostani fejemmel inkább akkor tanultam volna és lettem volna szorgalmasabb!

2012. márc. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!