Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Hogy jegyzeteltek?

Egyetemisták! Hogy jegyzeteltek?

Figyelt kérdés

Minden órán füzetbe, mint gimiben, vagy lapokra, amit később lefűztök?

Csak címszavakat írok le, vagy mondatokat?

Használtok valami kiemelőt/színes jegyzetlapokat?

Mennyivel nehezebb egyetemen jegyzetelni, mint gimiben?



2012. márc. 4. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Van egy mappám, tantárgyak szerint beosztva, befűzött lapokra írok.

Címszavak, plusz gyakori szavakra használok egyéni jelöléseket.

Kiemelőt nem használok.

Sokkal nehezebb.

2012. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mikor hogy: füzet, jegyzetpapír és laptop is előfordul.

Valamikr az is elég, de csak címszavakból nem lehet tanulni; próbáld magadnak érthetővé tenned a jegyzetedet. Szoktam színezni, de nem a jegyzeteimet, hanem inkább szövegben vagy tétel kidolgozásánál.

Természetesen itt nehezebb, hiszen kétszer annyi időn át kell csinálnod, és sokkal több az olyan óra, ahol jegyzetelned kell.

2012. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Amióta van kicsi laptopom, azóta én csak azzal jegyzetelek, mert sokkal gyorsabban tudok gépelni, mint kézzel írni (tanultam gépírást, úgyhogy erre azért ne alapozz, nem biztos, hogy másoknak is ez a praktikusabb).


De amúgy mindenkinek más jön be, ezt ki kell tapasztalni. Nálunk sokaknak van füzete, minden órára külön, mások lapokra írnak, megint mások egy vastag füzetbe írnak mindent.

Csak címszavakban nem jegyzetelnék, mert utána már fogalmam sem lenne vizsgaidőszakban, hogy miről van szó. A lényeges mondatokat leírom, persze nem szó szerint, de úgy, hogy érteni lehessen. Amikor még füzetbe írtam, akkor sok rövidítést használtam.


Elsőre biztos nehezebb lesz jegyzetelni, de hamar meg lehet szokni.

2012. márc. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én lapokra jegyzetelek, de volt olyan félévem is, amikor vettem egy olyan füzetet, amiből ha kitépsz lapot, szépen le lehet fűzni.

Általában csak címszavakat írok, de ha egy fontos definíciót mond a tanár, akkor azt szó szerint próbálom leírni.

Nehezebb, mint középsuliban, mert nem diktál a tanár, csak beszél, és nem valószínű, hogy egy mondatot többször is elmond, ha valaki lemarad, mert mondjuk a 300 fős előadóban ha mindenki csak egyszer kéri meg, hogy ismételje meg a mondatot, akkor is tuti ott ülnénk reggelig. Meg sok tanár elvből sem ismétel...

Egyébként a legjobb, ha jegyzetelsz órán, aztán otthon átírod szépen az egészet, úgy kiemelgetve a lényeget, ahogy te szeretnéd. Színes tollra váltani 1-1 szónál vagy ilyesmire a legtöbb órán biztos nem lesz időd.

2012. márc. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lassan már sehogy. Ugyanis az órai anyagok 90%át felteszik netre.
2012. márc. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én füzetet használok, bár kicsit "pocsékolás" néha, de ezt szoktam meg és tuti nem felejtek el lapot vinni.


Párszor írtam gépre is, de nem minden tárgynál kivitelezhető a dolog. (Pl ábrákat kicsit lassabban lehet bevinni, mint szöveget, igaz az utóbbi egy érintő képernyős laptop jó megoldás lehet.)

2012. márc. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én a jó öreg spirálfüzetes dolog híve vagyok. épp úgy, mint annak idején középsuliba. pedig nem tegnap kezdtem a felsőoktatási pályafutásomat.
2012. márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Inkább füzetekbe.

A sima lapúakat preferálom, de vannak tárgyak amikhez jobb a négyzetrácsos.


Jegyzetelni nekem nem okoz gondot, 5. óta jegyzelenem kell, a 8 osztályos gimi felkészített rá.


Átláthatóan próbálok jegyzetelni.

fejlécbe: hanyadik óra, előadó, dátum

aztán főcím nyomtatottal középre

az alcímeket meg balra szoktam írni

és alatta a bekezdések:


DURA MATER ENCEPHALI



SINUS DURAE MATRIS


- dura mater encephali kettős lemeze között

- v. jugularis interna-ba torkollik

- koponyacsonton jól láthatóak a benyomatai pl.

-> sulcus sinus saggitalis superior

-> sulcus sinus transversi



Használok színeket.

Füzetben inkább filccel átírom a főcímeket, aláhúzok, kevesebb kiemelőt használok.


Tankönyvben: főcím mellé kiírom néha az alcímeket, főleg ha számozva vannak mint pl. 4.1.1 aztán 4.1.1. és nincsenek rendesen elkülönítve a részek. Ha totálisan egybefolyik a téma akkor képes vagyok még nagy elválasztóvonalakat is húzni - pl. a fent említett vezérfonal a neuroanatómiához című könyvben követtem el ilyen bűncselekményeket. Mondjuk van más tárgyunk aminél meg kifejezetten áttekinthető hogy mi mihez tartozik és nem folyik egybe a szöveg. :)


Plusz kihúzozom a fő címszavakat a szövegben, de 1. aláhúzom a hozzátartozó dolgokat. Ha anatómiai fogalmakat sorol azok ki vannak húzva egymás alatt: a leírásban meg aláhúzva a lényeg.


Könyvek, atlaszokban mindig van post-it a széleken.

Néha oldalakra is teszek nagyobb post-itet ilyen gyors összefoglalónak, ha ránézek akkor már tudom miről szól itt a könyv :)

2012. márc. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

GYK összehúztam a jegyzetelési példámat:

az első mondat a főcím az menne középre

és a -> pedig kicsit bentebb kezdődne...

2012. márc. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 amarill ***** válasza:
Nekem füzet (nagy)
2013. febr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!