Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolai felvételi,...

Középiskolai felvételi, sorrendváltoztatás. Hogy van ez? Semmit sem értek.

Figyelt kérdés
Az osztályfőnök semmit nem közölt velünk sajnos. annyi kérdésem van, hogy mikor van sorrendváltoztatás, és hogy ezt osztályfőnökkel vagy kivel kell elintézni? köszi :)
2012. márc. 6. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én egy anyuka vagyok, szülőin nem mondták el nálatok?

Mi még emailt is kaptunk az osztályfőnöktől, hogy el ne felejtsük a sorrend változtatást.Úgy látszik, nagyon el vagyunk kényeztetve:)

Tehát, leadtál egy iskola sorrendet, ugye? Megjelöltél több iskolát ahova menni szeretnél, és sorrendbe állítottad, hogy melyikbe mennél legszívesebben és így tovább.

Március 13-án minden iskola kihirdeti a jelentkezők sorrendjét, ebből nagyjából láthatod, hogy be fogsz e jutni vagy sem. Ezek után eldöntheted, hogy mégis más sorrendet szeretnél,pl.:

Mondjuk ha az elsőbe szerinted nem vesznek fel de a másodikba már igen, de te inkább a harmadikba mennél, akkor a másodikat és a harmadikat megcserélheted.

Sorrendeben ahova elég a pontod, oda vesznek fel, az utána lévők mint kiesnek a listából, törlődnek. Akkor már nem mondhatod, hogy Te mondjuk a legjobban a 6. helyen megjelölt suliba mennél, mert felvettek a harmadikba. A 3. utániak kiesnek a listáról.

Emiatt jól át kell gondolni a sorrendet!

Az osztályfőnöknek kell szólni,ha változtatni szeretnél, ő intézi, március 14-én és 19-én. Ez a 2 nap van rá összesen.

2012. márc. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még valami.

Ugyanekkor beírhatsz egy olyan szakot is a választott iskolákhoz amit korábban nem jelöltél meg. Erre is van még lehetőség. De csak a már listán szereplő iskoláknál!!

2012. márc. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Márc közepén ha beadod a tanuló módosító adatlapot újra kitöltve de mostmár úgy ahogy a sorrendet szeretnéd, akkor megváltozik.
2012. márc. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!