Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem mellett lehet...

Orvosi egyetem mellett lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
vagy nem lehet bírni a kettőt egyszerre? El kell költöznöm itthonról azért kérdezem.
2012. márc. 10. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Miért kell elköltöznöd? Egyébként én mindenhol azt olvastam, hogy nehéz az orvosi mellett dolgozni. Az, hogy tényleg így van e, nem tudom.
2012. márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bensdorp ***** válasza:
62%
Borzasztó nehéz, de sokan csinálják. Valószínűleg az eredményeid és a tudás kárára, de ha kell, hát kell. Ismerek olyat is, aki olyan gyorsan és hatékonyan tudott tanulni (nagyon okos az illető), hogy kitűnő jegyei voltak mindennapos éjszakai ápolás és mentőzés mellett.
2012. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a lényeg, hogy vacillálok az orvosi egyetem és a vegyészmérnöki között.Orvos szeretnék lenni 5 éves korom óta, de az otthoni légkör borzalmas, és szeretnék elköltözni innen.A vegyészmérnöki szimpatikusabb ezért, mert kevesebb időt kell tanulnom, hamarabb dolgozhatok. Bár lassan oda jutok, hogy tanulok valami szakmát, és elmegyek dolgozni...Egyébként 18 vagyok, jövőre felvételizek még.
2012. márc. 10. 11:44
 4/12 bensdorp ***** válasza:
65%
Teljes eltartást nem hiszem, hogy tudsz biztosítani magadnak az orvosi mellett, de ha nagyon küzd az ember, minden lehetőséget kiaknáz, és semmi mással nem foglalkozik a mindennapjaiban, kényszerűségből biztosan meg lehet oldani.
2012. márc. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

1-2 fél évbe talán még eltudnál menni doglozni, bár nagyon zúzda ez az orvosi sokat kell tanulnod otthon és bizony bizony az órákon nagyon észnél kell lenned. Ha dolgozni akarsz mellette akkor nagyon belefáradsz egy idő után agyilag sem leszel toppon és kitudja lehet hogy olyan szűk lesz az idő beosztásod hogy semmi nem fog összejönni állás ügybe, csak 4-6 órás munkaidő de abból nem hinném hogy fenntudnád magad tartani.

Legjobb ha 3-4 en béreltek egy albérletet mindannyian dolgoztok kb 6 órát és minden pénzt beosztotok rendesen akkor elég jól megfogtok tudni élni így albérletben és akkor nem hajtanád nagyon túl magad és elég jól fel is tudnál készülni. Vagy ha úgy van menjél kollégiumba hétvégenként hazajársz azt csak túl éled. Vagy gyors tanulj szakmát miután elvégezted a sulit menj el 1-2 évig dolgozni közbe tanulj is valami olyat ami az orvosin jól jöhet plusz pontnak legalább is és akkor lesz majd egy kis pénzed arra hogy eltudjál indulni.

2012. márc. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 bensdorp ***** válasza:
65%
Plusz pontként semmilyen képzés nem ismertethető el az orvosi egyetemre való felvételikor.
2012. márc. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem hogy pluszpontot kapok rá, de egyébként köszönöm! Úgy értettem h leszek inkább akármi, elvégzek valami tanfolyamot és elhelyezkedem azzal, csak ne kelljen itthon laknom.Amúgy köszönöm a válaszokat :)Albérletet nem kellene fizetnem, mert van lakásom, bár nem lakom benne
2012. márc. 10. 15:35
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Aligha, hiszen normális esetben reggeltől késő délutánig vagy estig bent vagy, utána kéne mondjuk pihenni/tanulni/aludni. Ha ebben az időben dolgozol, akkor értelemszerűen vagy iszonyatosan fáradt leszel, vagy nem fogsz tudni készülni. Az orvosit meg fél gőzzel nem érdemes (és nem is lehet) csinálni, mert könnyen kieshetsz.
2012. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon. Orvosin nem te rakod össze az órarended, mint más szakokon. Csoportokra vannak osztva az emberek, és a saját csoportodhoz kell felvenni. Elég sok óra is van, és ugye tanulni sem árt.

Max úgy lehet megoldani, hogy írsz egy kérvény a dékánnak, hogy oda vehesd fel az óráid, ahová akarod, a gyakokat felveszed hét elejére, előadásokra is max akkor jársz be, a hét második felében meg mész dolgozni.

2012. márc. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
68%
Ne dolgozz orvosi mellett!
2012. ápr. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!