Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Passzív félév illetve kreditek...

Passzív félév illetve kreditekkel kapcsolatba ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Most vagyok elsős, államilag támogatotton, a szak és suli teljesen mindegy. Az első félévem sajnos rajtam kívülálló problémák miatt nagyon gyenge lett, 28 előírt kreditből lett 7.


Így most azt csinálom hogy a második félévet passziváltatom és akkor jövő év elején újra felveszem a tantárgyakat és hajtok hogy meglegyen az összesen 30 kredit, és ne tegyenek át fizetősre januárban, tehát első félév végén. Viszont a suliban azt mondták hogy csak tanév végente - tehát nyáron - nézik azt hogy 2 aktív félév után megvan-e az előírt kreditek fele.


Tehát ha most passzívon vagyok és jövő szeptemberben folytatom a sulit akkor az gyakorlatilag olyan lesz mintha újrakezdeném a sulit? Vagyis hogy ha ne adj Isten a következő aktív félévemben - ami 2012 szeptember-2013 januárig tart - csak 22 tehát összvissz 29 kredit sikerül akkor sem tesznek át fizetősre?


Remélem értitek mire gondolok. köszönöm a válaszokat!



2012. márc. 15. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt hiszem Te az n*15-ös szabályra gondolsz, ahol 'n' a félévek száma. Ez annyit jelent, hogy félévekre lebontva átlag 15 kreditet kell megszerezned MINIMUM. Általában két félévente nézik(tavaszi félév után), hogy összeszedtél-e 30 kredtitet vagy sem. Ha megvan, akkor nincs para, viszont ha nincs meg, akkor nem hogy átraknak fizetősre, hanem búcsút inthetsz az adott oktatási intézménynek.

Viszont ha most passziváltattad magad, akkor nem kell aggódnod, így úgymond kikerülöd ezt az ellenőrzést, mert nem volt két aktív féléved, így "tiszta" lappal indulsz, vagyis a két új félévedben meg kell lenni szumma 30 kreditnek(mivel ugyebár ha megszerzel pl első félévben 5 kredtitet, majd a másodikban 25-öt, akkor teljesítetted a minimumot).

Viszont, ne csak a minimumra törekedj, mert akkor elhúzódhat elég rendesen, mire lediplomázol.


Fogd fel úgy, hogy ez kis tanulópénz volt, bele kell rázódnod még az egyetembe. Sok sikert! :)

2012. márc. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Igen tanultam ebből, főleg hogy közgázra járok. Másnak esélye sincs az államis helyekre az új keretszámok miatt, szóval én még szerencsés vagyok...
2012. márc. 15. 19:49
 3/3 anonim ***** válasza:
én úgy tudom két egymás utáni aktív félévbe kell meglenni a 30nak. pont azért, hogy ne lehessen így trükközni.
2012. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!