Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy egyetemen bármennyiszer...

Egy egyetemen bármennyiszer meg lehet bukni ha fizetek?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egy 5 éves osztatlan képzést 10 év alatt végzek el mert annyiszor megbukok. Megtehetem, ha a pénz nem számít? Köszi a válaszokat!
2012. febr. 20. 20:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Hát azt egyeteme válogatja. Ahol én tanultam, ott 3-szor lehetett egy tantárgyat felvenni. Negyedszer már nem, mert azután már kirúgták az illetőt.
2012. febr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem teheted meg. Minden egyetemen vannak bizonyos korlátok. És ha jól tudom az új felsőoktatási törvényben még szigorítottak is ezeken.
2012. febr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%

A legtöbb egyetemen egy 3 éves szakot 20 év alatt is befejezhetsz, akár az orvosit is (nem viccelek!!!).


Van néhány egyetem ahol a képzési idő*2 a max végzési idő de nem sok.


Tárgyfelvétel is korlátlan a legtöbb helyen.


Ergo ha olyan helyre mész ahol ilyen lazák a szabályok akkor gyakorlatilag megveszed a diplomát pl. Debreceni Egyetem.

2012. febr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%

1. válaszoló már nem biztos hogy úgy van.


2. válaszoló : Az egyetemek maguk határozzák meg a tanulmányi és vizsgaszabályzatot Győrben pl 21 1-es után kirúgnak (ez egyedüli az országban), A BME-n nem csak az első 1 vagy 2 évben kell elérni 30 kreditet hanem minden évben vagy kirúgnak (ez sincs máshol hogyha jól tudom.)

Szóval lehet furán hangzik de a felsőoktatási törvény nem szól bele hogy kit rúgnak ki vagy kit nem. (legalábbis eddig de sztem ezután sem, hisz még nem született ilyen törvény)

2012. febr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nálunk (ELTE IK) úgy működik a dolog, hogy egy tárgyat 3* lehet felvenni. Ha nagyon nagy gáz van, akkor dékáni engedéllyel egy 4. (NAGYON KIVÉTELES ESETBEN 5.) felvétel engedélyezett, ha ez sem sikerül, akkor kirúgnak.

Meg persze ezek mellett még vannak bizonyos minimális kredit teljesítési feltételek, stb, a HKR-ben minden le van írva.

2012. febr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
PE-n úgy van, hogy ha a 3. félév végéig nincs meg 45 kredit akkor kirúgnak, egy tárgyat max 2szer lehet felvenni, vagy maximum 9szer vizsgázni belőle, ha ezt túlléped kirúgnak.
2012. febr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%
Miért is kell azért lepontozni, mert azt írtam, hogy minden egyetemen vannak korlátok? Talán nem így van? De. Ez a sok bukdácsolónak nem tetszik? Na és? Ettől még ez az igazság.
2012. febr. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Mert hülyeséget írtál, a felsőoktatási törvény nem határozza meg kit rúgnak ki meg kit nem NEM ÉRTED?! Már 1-szer leírtam. Remélem 2 elég lesz...


Arra viszont kíváncsi lennék hogy a 3. és 4. hszemmel mi a baj?!


aki lepontozott nyugodtan felvilágosíthatna!!!!!!!!!!!!!!

2012. febr. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ja és nem minden egyetemen vannak korlátok. Csak aki oylan helyre jár ahol nem rúgnak ki senkit az nem fog dicsekedni vele......


Neten ha elolvasol pár tvsz-t (már ha van rá időd) könnyen belátod hogy vannak ilyen helyek nem is kevés.......

2012. febr. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Miért is kell azért lepontozni, mert azt írtam, hogy minden egyetemen vannak korlátok? Talán nem így van? De. Ez a sok bukdácsolónak nem tetszik? Na és? Ettől még ez az igazság."


[link]


Ez a győri egyetem szabályzata, ott van, 30 egyesed lehet. Gondolom a többi történetednek is ennyi valóságalapja van. Majd megkérdem a BME-s ismerőseimet a másik állításodról.

2012. febr. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!