Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kirúgtak az iskolából, elmehet...

Kirúgtak az iskolából, elmehetek valahová gyorstalpalót elvégezni?

Figyelt kérdés
Azért rúgtak ki mert verekedtem.Az osztályfőnökömnek jeleztem hogy ha mellém ültetik azt a srácot akkor verekedés lesz.Kértem nem egyszer hogy ültesse el,nem tette.Egy nap megtörtént a baj.Másik iskolába akartak áthelyeztetni.Elmúltam már 18.éves.A jegyeim 3-4-esek voltak.( Betegség miatt sokat hiányoztam )
2012. márc. 20. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!


először is, mindent meg lehet állni, csak akarni kell. te nem akartad igazán megállni, hogy ne verekedj. ez elég gáz, majd felnőtt korodban is ilyen agressziv kismalac leszel? az aztán gyönyörű viselkedés.


másik, abban a tanévben, amelyikben betöltötted a 18. évet, még végig tanköteles vagy. tehát most is. érettségi nélkül mégis mihez szeretnél kezdeni? mindeképp fejezd be az iskolát! ez nem játék, egy fél évet ki lehet bírni féllábon is, és rengeteg kínlódástól mented meg magad életed hátralevő részében. ha elég okos vagy, ezt belátod. kereshetsz speciális iskolákat, mint pl. budapesten a zöld kakas. viszonylag egyszerűen juthatsz érettségi bizonyítványhoz.


ha 3-4es jegyeid voltak, akkor pláne nem kellene hagyni, hogy elússzanak az eddigi éveid. menj át másik iskolába, kibírod.

2012. márc. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
esti gimi
2012. márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha egy egyszerű verekedés miatt kirúgnak akkor gratulálok. Emiatt maximum fegyelmi tárgyaláson vehettél volna részt és egy igazgatóival megúsztad volna az egészet. Ha ebbe a tanévbe lettél 18 akkor bizony tényleg tanköteles vagy még tehát keress egy másik iskolát ahol betudnád fejezni, már nincs sok hátra. Érettségi nélkül bizony semmire sem mész, de érettségivel sem sok mindenre mert szakma is kellhet.

Én javaslom hogy jelentkezzél esti gimibe ott heti 2-3 napot kell bejárnod mellette még diákmunkát is vállalhatsz ha van időd és készülj az érettségire.

Esetleg elmehetsz egy OKJ-s képzésre de ott többnyire kell hogy legyen egy érettségid ha szakmát akarsz a legtöbbnél már kérik. És ha ilyen jó voltál tényleg kár lenne abba hagynod. Szerintem egy fél évet már igazán ki lehetne bírni.

2012. márc. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
esti gimibe járok.diákmunkát sajnos itt nem lehet vállalni de normálisat igen!
2012. márc. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*diákmunkát kihagytam
2012. márc. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*ja mégse fáradt vagyok:D
2012. márc. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
estire, levelezőre is csak akkor mehet, ha már nem tanköteles.
2012. márc. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Látom dolgozik a moderátor.


Na szóval keress egy másik iskolát, és próbáld visszafogni magadat.

2012. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!