Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudtok ilyen gimnáziumot?

Tudtok ilyen gimnáziumot?

Figyelt kérdés

Most kilencedikes vagy a Leöveyben (mielőtt valaki megkérdezi, IX. ker. Vendel utca) és valahogy nem jött be. Az osztályomat kifejezetten rühellem, van egy-két normális ember az összes többi gyökér. Nem vagyok stréber, de így tényleg nem lehet tanulni. De nem csak az ami órán megy, hanem amit szüneten szoktak csinálni... Egyszerűen nem bírom elviselni őket.

Nem tanulok semmit, tényleg semmit, és négyes-ötös vagyok, de inkább ötös. Megmondták nekünk, hogy innen, nem jók az esélyeink, ha egyetemre szeretnénk menni (és én szeretnék), szóval egy erősebb gimnáziumba kéne járnom, de tippem sincs, hogy melyikbe. Akkor is vért izzadtunk amíg az LKG-t megtaláltuk, és örültünk, hogy jujjdejóezagimnázium.


Szóval a Leöveynél valamivel erősebb gimnáziumot keresek, de azért nem egy Fazekast. Az nagyon fontos lenne, hogy jó legyen a társaság, ne az legyen, hogy mindenki stréber és csak a tanulás a téma mindig.


Esetleg ha valaki tudja, hogy hogyan kell átiratkozni akkor hálás lennék, ha megosztaná velem.


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat :)


2012. márc. 28. 17:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nehéz eset vagy.Nagyon jól tanulsz,de a szintén jó tanulókat stréberezed.Stréber= mindenkin átkönyökölve,bármit a latba vetve akar jó jegyet.Tovább akarsz tanulni,de nem akarsz olyan helyre menni,ahol a te értelmezésedben vett stréberek vannak.Ilyen esetben vagy mész Fazekasba,Városmajoriba,Veres PálnébaSzent Lászlóba,vagy a többi kiemelt helyre.Ha bírod a színvonalat,meg tudsz tapadni,és nagyon jó esélyekkel fogsz tudni tovább tanulni.Ezeken a kiemelt helyeken kívül normális helyet nem találsz.Az én átlagom 4,8 volt,sajnos vért izzadva sem tudok már 4,5-nél jobban tanulni.Én középerős nyolcosztályos gimnáziumba járok,sajnos nem bír el ennél a szintnél többet az agyam,rossz a logikám.Én,ha lazán lennék 4,7/4,8 tized,vagy legalább 4,5 tizedet röhögve szerezhetném meg félévkor vagy év végén,elmennék az előbb felsorolt gimnáziumok valamelyikébe.A Madáchban,Adyban,Színyeiben olyanokat találsz,mint a jelenlegi sulidban.
2012. ápr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nehéz eset vagyok, mondták már :D


Szerintem megpróbálok a József Attilába vagy a Madáchba átmenni aztán lesz ami lesz. De már nagyon teli van a f... hócipőm az LKGval, mindenképp el akarok innen menni.


Attól félek csak, hogy itt kilencedikben nincs fizika, és második nyelv is csak jövőre lenne és valahogy nem bírok repdesni az ötlettől, hogy fizikából és egy nyelvből különbözeti vizsgát tegyek úgy, hogy nem tanultunk se fizikát se semmilyen második nyelvet.

Gondoltam arra, hogy akkor elölről kéne kezdeni a kilencediket, de...

2012. ápr. 21. 20:53
 13/13 anonim ***** válasza:
A Jedlik Ányosba tudnál természettudományi tárgyakat tanulni. Viszont, ha mégis a nyelvvtanulást szeretnéd jobban, akkor egyértelműen a Karinthy Frigyes Kéttannyelvű Gimit ajánlom.:) Remélem segítettem.:D
2012. ápr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!