Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így igényelhető szociális...

Így igényelhető szociális ösztöndíj?

Figyelt kérdés
Nagyszüleimmel élek,akiknek nyugdíjuk a minimális,így nagyon szerényen vagyunk 3an,kevés egy főre jutó részből. van egy testvérem,de ő a szülimmel él. ha a nagyszüleimhez vagyok bejelentve,de nem vagyok nagycsaládos,se beteg,se semmi ami okot adna a támogatásra,akkor igényelhetem az anyagi helyzetre való tekintettel,különösképpen ebben a helyzetben?
2012. ápr. 4. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:

A kérdésedre érdemben nem tudok válaszolni. Úgy gondolom, hogy szimplán az, hogy a nagyszüleiddel élsz, nem indok, hiszen sokan albérletben élnek, hitelből, oda vannak bejelentve, még sem kapnak ösztöndíjat, mert ettől még a szociális, otthoni hátterük elviselhető. Szóval ez azért szerintem sok mindentől függ, nem ilyen egyszerű.

A lényeg, hogy igényelni tudsz bármilyen helyzetben, maximum elutasítanak.

2012. ápr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igényelni igényelheted, más kérdés, hogy megkapod-e. De beadni az igénylést nem kerül semmibe. Ami számít, hogy mennyi az egy főre eső jövedelem. Azt hiszem, külön arra is van kategória, hogy az eltartó nyugdíjas, erre még jár is pont. Esetleg ha valamelyik nagyszülőd rendszeresen szed gyógyszert, akkor még a havi gyógyszerköltség is számít.
2012. ápr. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!