Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az alábbiak közül szerintetek...

Az alábbiak közül szerintetek melyik szakmát válasszam? (FELPONTOZOM a válaszolókat)

Figyelt kérdés

Tanulni szeretnék, de hogy mit.. nem tudom :(. 12.-éig van a jelentkezési határidő, és már szeptembertől elszeretnék kezdeni szakmát tanulni. Ahová szeretnék menni ezek a lehetőségek vannak:



Kőműves HIÁNYSZAKMA

Élelmiszer- és vegyi áru –eladó

Géplakatos

Karosszérialakatos

Gépi forgácsoló HIÁNYSZAKMA

Mezőgazdasági gépszerelő, gépjavító

Zöldségtermesztő

Ipari gumitermék előállító

Ács-állványozó HIÁNYSZAKMA

Szobafestő

Burkoló

Szerszámkészítő HIÁNYSZAKMA

Villanyszerelő HIÁNYSZAKMA


3-mat kell megjelölnöm. Először a burkolót szerettem volna, utána a szobafestőt, 3.nak pedig a kőművest.

Olvasgattam a témában, és sok helyen azt irják hogy a burkoló nem jó, mert sokat kell térdelni és tönkreteszi az izületeket stb... a szobafestő munka meg állítólag "nagyon" nehéz, és keveset keresnek vele. A kőművesen meg még annyira nem gondolkodtam el, de az nem tűnik rossz ötletnek. (Amúgy a hiányszakma mit takar?, pl pénzt kapok ha azt a szakmát tanulom, ha igen, akkor mennyit?)


2012. ápr. 8. 21:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%
hiányszakma azt jelenti, h hiány van belőle, kevés pl. a kőművesből ergo ha elvégzed könnyen találsz munkát.
2012. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
38%
Én a kőművest ajánlom első helyre (az tényleg hiányszakma), másodikra a élelmiszer és vegyiáru eladó(ezzel elég sok helyre mehetsz el), harmadikra pedig a villanyszerelőt, azt is azért mert hiányszakma.
2012. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

A hiányszakma nem azt jelenti, hogy pénz kapsz, ha az adott szakot/szakmát tanulod. Csupán annyit takar, hogy relatíve kevés a szakmabéli, így relatíve könnyen találsz állást. (A hangsúly a 2dbrelatíve szón van !!!)

Nekem, ha a felsoroltak közül kellene választanom, így rangsorolnám az első hármat:

Gépi forgácsoló, kőműves, géplakatos.

2012. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
53%

Hiányszakma az, amit a felettem levő írt. Munkahelyed tuti lesz, de azt nem tudom, mennyire fizetik meg a munkát. Lehet, hogy azért hiányszakma, mert pofátlanul keveset fizetnek érte és senki nem akarja csinálni.


Én ezek közül szobafestő lennék, zöldségtermesztő vagy villanyszerelő. De én lány vagyok, szóval mindegyikben béna lennék :D

2012. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
63%
A kőművest nem ajánlanám, mert idénymunka. Azaz abból télen nem nagyon tudsz megélni...
2012. ápr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
38%

Én is a kőművest ajánlom elsőnek, úgy tudom, elég jól lehet vele keresni (barátom dolgozott nyáron kőművesnél diákként).

Másodiknak villanyszerelőt, mert hiányszakma.

Harmadik bolti eladó, mert azzal szerintem el tudsz hamar helyezkedni:)

Sok sikert!

2012. ápr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%
Haverom gépi forgácsoló. Egyből kapott munkát, nem rossz fizetésért.. én azt választanám.
2012. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%

6-os vagyok, aki a kőmüvest írta elsőnek..

5-nek is igaza lehet, tényleg inkább a jó időben van munka nekik, de akkor bőven..

Nekem papám az volt, ő jól keresett vele

Barátom nyáron dolgozott csak, ő sem panaszkodott:)

Lakótársam apukája is az, mondta, hogy azért télen összébb kell magukat huzni magukat anyagilag.

2012. ápr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
én a villanyszerelőt ajánlanám, ha itthon is hiány van belőle akkor ezért is jó, de ha külföldre szeretnél majd a későbbiekben menni Németországban is hiány van, és ott jobb is lenne a kereseted :)
2012. ápr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 $ € Ž válasza:
51%
Ha a gépi forgácsoló a CNC forgácsolót jelenti, akkor mindenképp az a legjobb.
2012. ápr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!