Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az alábbiak közül szerintetek...

Az alábbiak közül szerintetek melyik szakmát válasszam? (FELPONTOZOM a válaszolókat)

Figyelt kérdés

Tanulni szeretnék, de hogy mit.. nem tudom :(. 12.-éig van a jelentkezési határidő, és már szeptembertől elszeretnék kezdeni szakmát tanulni. Ahová szeretnék menni ezek a lehetőségek vannak:



Kőműves HIÁNYSZAKMA

Élelmiszer- és vegyi áru –eladó

Géplakatos

Karosszérialakatos

Gépi forgácsoló HIÁNYSZAKMA

Mezőgazdasági gépszerelő, gépjavító

Zöldségtermesztő

Ipari gumitermék előállító

Ács-állványozó HIÁNYSZAKMA

Szobafestő

Burkoló

Szerszámkészítő HIÁNYSZAKMA

Villanyszerelő HIÁNYSZAKMA


3-mat kell megjelölnöm. Először a burkolót szerettem volna, utána a szobafestőt, 3.nak pedig a kőművest.

Olvasgattam a témában, és sok helyen azt irják hogy a burkoló nem jó, mert sokat kell térdelni és tönkreteszi az izületeket stb... a szobafestő munka meg állítólag "nagyon" nehéz, és keveset keresnek vele. A kőművesen meg még annyira nem gondolkodtam el, de az nem tűnik rossz ötletnek. (Amúgy a hiányszakma mit takar?, pl pénzt kapok ha azt a szakmát tanulom, ha igen, akkor mennyit?)


2012. ápr. 8. 21:06
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
83%
Apám kőműves,tesóm kőműves tanuló.Amiért a kőműves hiányszakma az államtól kapsz pénzt ha azt tanulod.Pontos összeget nem tudok,de esetleg holnapra megkérdezem.Nyáron rengeteg munka,jó fizetés.Télen kevesebb meló,de ha ügyes vagy nyáron megkeresheted a télire valót is
2012. ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Akkor egy már meg van, a gépi forgácsolót is befogom jelölni. :)

A bolti eladó sem lenne rossz, sőt tetszik. De azt általában nem nők szokták végezni?


Kőműves sem rossz, van egy csomó ismerősöm, rokonom aki kőműves (és jók is a szakmájukban), csak egyszerűen nem tudnak elhelyezkedni, már évek óta nem a szakmájukban dolgoznak, hanem gyárakban.

2012. ápr. 8. 21:36
 13/29 A kérdező kommentje:

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.

Oké, megkérdezheted, nem árt tudni. Köszönöm :)

2012. ápr. 8. 21:37
 14/29 anonim ***** válasza:
71%

ha tényleg munkát akarsz és folyamatosat, akkor gépi forgácsoló, villanyszerelő, szerszámkészítő, géplakatos, karosszérialakatos - ill. hegesztő, bár ez nincs a listán


ja és a gépi forgácsoló nem CNC-esztergályos, de azt is tanulnak

2012. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
51%

Kőművesnek csak akkor menj ha jó fizikumú vagy és jól ki tudod tanulni. Nagy a szórás a szakmán belül és akkor finoman fogalmaztam. Én egyébként pont azért nem ajánlanám mert viszonylag jelentős rizikófaktora van. Géplakatos és karosszérialakatoson érdemes elgondolkozni, hiába nincs hiányszakmaként említve, van rá kereslet. Mezőgazdasági gépszerelő sok irányba tud elhelyezkedni, rengeteg lehetősége van. Az "Ipari gumitermék előállító"-ról csak sejtésem van hogy mit takarhat, de ezeken kívűl talán csak a villanyszerelő amin érdemes elgondolozni, azon viszont nagyon. Én talán ilyen sorrendben jelölném be őket:


1. Villanyszerelő

2. Karosszérialakatos

3. Mezőgazdaásgi gépszerelő, gépjavító

2012. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi ötleteket.

Akkor eddig már kettő meg van. A gépi forgácsoló, és a villanyszerelő.

Ha jobban belegondolok, a kőműves munka nem nekem való... :)

Akkor már csak egyet kell még kitalálnom hogy mi legyen, utána pedig a sorrendet.

2012. ápr. 8. 22:03
 17/29 anonim ***** válasza:
51%
Kőművest, villanyszerelőt és burkolót jelölnék meg, illetve ha a szobafestő érdekel, akkor azt. Szerintem a fizikai munkák közül mindegyik nehéz: a szobafestővel pl. sokat kell térdelni ÉS létrázni, a térdízületet ezek veszik igénybe, míg a vállízületet pl. a plafon festése. Mindenképpen valamilyen normális szakmát tanulnék, lehetőleg olyat, ami mellett van esélyem mesterember mellé elszegődni, akitől elsajátíthatom az alapokat (pl. ha apu géplakatos, akkor annak ellenére, hogy ez nem hiányszakma, biztosan ezt választanám és vinném tovább az ipart). Szerintem a te sorrended teljesen korrekt, mindhárom szakma nagy jövő előtt áll. A szobafestő munkával jelenleg tényleg nagyon keveset lehet keresni, a régebbi havi 1 milla helyett már csak kb. havi 50-100.000 Ft-ot, de azt is nagyon szezonális jelleggel. (jó) kőművesként ennek a többszörösét lehet megkeresni, akár már a tanulmányaid alatt is. A burkoló rokonom nincs, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni.
2012. ápr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Azt hiszem meg van az a 3 ami tetszik. (de ez még változhat :)


gépi forgácsoló, villanyszerelő.... most a harmadiknál megint elbizonytalanodtam. :S Az Élelmiszer- és vegyi áru –eladóról mi véleményetek? Nekem tetszik az is, és a karosszérialakatos is. A kettő közül melyik lenne a jobb? Vagy inkább valami mást válasszak?


(amúgy anyám azt mondta már előre, még meg se nézte a lehetőségeket, hogy festő legyek, amúgy az is tetszik nekem. ) Nem tudok dönteni ):

2012. ápr. 8. 23:00
 19/29 A kérdező kommentje:
Megint bizonytalan vagyok, most meg a villanyszerelőben... :( Amúgy "félek" az áramtól, azóta mióta kiskoromban elég rendesen megrázott egyszer. :/
2012. ápr. 8. 23:39
 20/29 A kérdező kommentje:
+ a burkoló is tetszik nekem...,. :/
2012. ápr. 8. 23:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!