Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyem van bekerülni...

Mennyi esélyem van bekerülni az ELTÉre környezettanra?

Figyelt kérdés
20/F vagyok jövőre végzek az érettségivel. Azért most mert letettem egy szakmát és az 5 évet vett igénybe. Most egy TIT-es alapítványi iskolában vagyok esti tagozaton. Csak a fő tantárgyak vannak +biosz, föci, ezek a választhatók. nyelvvizsgám nincs még. Nagyon ne reménykedjek h egy ilyen szintű suliba felvesznek?

2012. ápr. 11. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Tavaly 302 volt a ponthatár, ez elég alacsony. Azt viszont jó lenne tudni, hogy idén fog-e emelkedni. Az a baj, hogy nem tudom, hogy egy évvel ezelőtt mennyi helyet támogatott az állam és mennyit fog szeptembertől. Egyébként én is ide adtam be.
2012. ápr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én környezettant végeztem! Inkább csinálj még egy szakmát, vagy tanulj nyelveket! A saját érdekedben ezt a szakot felejtsd el! Senkiről nem tudok a volt szaktársaim közül, akinek ezzel a végzettséggel sikerült volna az adott területen elhelyezkednie. Pedig jó hírű intézményben végeztünk. Időpocsékolás + Pénzkidobás. Először én is féltem, hogy nem lesz elég pontom, de ma már azt mondom, bár ne lett volna. Életem legnagyobb hibája volt, akármennyire is érdekelt és szerettem ezzel foglalkozni.
2012. ápr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát ezt már mondta más is. de sztem nem lehetetlen. ez után nyílván nem állnék meg. tovább környezetmérnökire vagy geologiára. meg abba bízok h talán magyar országon is hangot kap végre a környezetvédelem. és akkor talán ellehetne helyezkedni
2012. ápr. 16. 18:36
 4/4 anonim ***** válasza:

"hát ezt már mondta más is. de sztem nem lehetetlen. ez után nyílván nem állnék meg. tovább környezetmérnökire vagy geologiára. meg abba bízok h talán magyar országon is hangot kap végre a környezetvédelem. és akkor talán ellehetne helyezkedni"


Ha környezetmérnökit akarsz, akkor ahhoz felesleges a környezettan. Vagy előbb elvégzel 3 év környezettan, aztán 4 év környezetmérnökit? 10 éve abban bízunk, hogy Magyarországon végre nagyobb hangot kap a környezetvédelem. Belátható időn belül erre nincs sok esély. Figyelj, a te dolgod, hogy miben hiszel, én csak szóltam előre. Van egy mondás, az okos más hibájából tanul, az átlag a sajátjából, a hülye a sajátjából se. Majd pár év múlva meglátod...

2012. ápr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!