Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Neptunba felkerülhetnek olyan...

Neptunba felkerülhetnek olyan tantárgyak amik még nem voltak fenn mikor elkezdtem a szakot?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben kezdtem el a kereskedelmi szakmenedzser szakot tanulni egy egyetemen. Az első félévben automatikusan felvettek nekem minden tantárgyat ami az eső félévre ajánlott, viszont most ha megnézem a Neptunban a tárgyfelvételnél a mintatervben szerepel 5 olyan tantárgy ami eddig nem volt, ebből 3 olyan aminél ajánlott félévként az 1. félév van megadva. Már írtam a szakfelelősnek 3-szor is, eddig mindig 1-2 napon belül válaszolt, de most már több hete nem írt.

Lehetséges az, hogy egy "évfolyamnak" akkor rakjanak be új tantárgyakat mikor már rég elkezdték a szakot? Nem akkor kellett volna véglegesen rögzíteni a tantárgyakat mikor elkezdtem a szakot?


2012. ápr. 18. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen "új" tárgyak elvileg rád nem vonatkoznak, hacsak nem arról van szó, hogy megváltozott a neve stb. Mindig az vonatkozik rád, ami akkor volt érvényben, amikor beiratkoztál.

Nálunk a matek 3 féléves volt amikor kezdtük a sulit, akinek sikerült elsőre mindet teljesíteni, annak tényleg 3 félév volt, de később változtattak rajta, a matek2 anyagát elfelezték, egyik részét a matek1-hez, másik részét a matek3-hoz csatolták, tehát 2 féléves lett a matek, és már csak így, az új tananyaggal oktatták a tárgyat, tehát aki még a 3 féléves matekkal kezdett, de nem teljesítette, annak a 2 féléves matekot kellett felvennie, úgy, mint azoknak, akik később kezdték a sulit.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha időközben változik valami, az csak akkor vonatkozik rád, ha az eredeti tantárgyat már nem indítják.

2012. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is így gondolom, csak azt nem értem, hogy a neptunban mért van fenn úgy, hogy kötelező törzsanyag, és hogy honnan tudjam, hogy biztosan nem kell azt felvennem. Ezért is írtam a szakfelelősnem de nem válaszol.
2012. ápr. 18. 13:01
 3/9 A kérdező kommentje:

Most találtam egy oldal ahol fenn van, hogy melyik szaknak milyen tárgyai vannak, és ha beállítom, hogy 2011/2012 ősz kereskedelmi szakmenedzser akkor is kiadja azokat a tantárgyakat amik eddig még nem voltak.

[link]

Az első félévre eddig 8 tantárgy volt még tavaly beírva most pedig 11.

2012. ápr. 18. 13:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Érdekes...

TO-t hívtad már? Ők elvileg tudnak segíteni/azért vannak, hogy ilyen kérdésekben segítsenek.

2012. ápr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A TO-n van a szakfelelős, neki írtam már 3 hét alatt 2-szer, de még mindig nem válaszolt, most írtam neki harmadszor. Nagyon furcsának találom, hogy nem írt semmi választ, mert máskor mindig hamar válaszolt.
2012. ápr. 18. 13:53
 6/9 anonim ***** válasza:

És személyesen nem tudod megkeresni az illetőt?

Akkor nem tudna kibújni a válaszadás alól.


Csoporttársaiddal nem beszéltél erről?

Lehet hogy ők tudnak valamit, hogy fel kell-e majd venni ezeket a tárgyakat vagy sem. Minden évfolyamon van egy "okos" aki minden ilyen dologról jól informált.

2012. ápr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Már volt akinek mondtam a szaktársaim közül, de csak annyit válaszoltak, hogy "hát ő úgy is elmegy jövőre mást tanulni", akkor a másik kettő meg "hogy hát ez nagyon jó lesz még ennyivel többet tanulni.." szóval nem nagyon törődtek vele. Van egy lány, de ő másik szakon van, ő szokta intézni a mi szakunknak a dolgait is, ha továbbra se válaszol a szakfelelős megkeresem őt és rákérdezek nála, bár nem hiszem, hogy tudja, mert másik szakon van.

Már akartam bemenni a TO-ra személyesen is csak mindig akkor van nyitva mikor katalógusos óráim vannak, hétfőn érnék rá de akkor nincs nyitva.

2012. ápr. 18. 14:16
 8/9 A kérdező kommentje:
Van egy HÖK-ös, de ő kb. annyit tud a dolgokról, mint aki alig jár az egyetemen, soha nem szól semmiről (gondolom, mert nem tud ő se a dolgokról), pl. a diákigazolványomra is az utolsó pillanatban került matrica, mert hitegetett, hogy majd ő összeszedi mindenkiért és egyszerre elviszi kérni rá matricát de nem lett belőle semmi és az utolsó héten nem mentem be órára, hogy elmehessek a TO-ra kérni rá matricát.
2012. ápr. 18. 14:19
 9/9 A kérdező kommentje:

Most válaszolt a szakfelelős de teljesen összezavart. Ezt írta:

"A felsorolt tantárgyak a kereskedelmi szakmenedzser szak tantervében nem szerepel.

Ha más szakos, akkor írja meg milyen szakos hallgató és a neptun kódját."

Nem értem, ha a tantervben nem szerepel akkor a neptunban és azon az oldalon amit korábban belinkeltem mért vannak feltüntetve ezek a tantárgyak is.

2012. ápr. 18. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!