Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matematikusnak készülök és...

Matematikusnak készülök és nem tudom eldönteni, hogy az emelt matek mellett melyik természettudományi tárgyat válasszam, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint a másik felvételi tárgyam bármely természettudományi tárgy lehet, viszont fontos lenne, hogy olyat válasszak amelyre emelt szinten is feltudok készülni viszonylag egyszerűen, mert kellenének a pontok is.
2012. ápr. 19. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt fel vannak sorolva a képzés főbb tantárgyai:


[link]


Ezek között szerepelnek többek között a következők: ábrázoló geometria, lineáris programozás és más számítógépes dolog, a fizika alapjai, környezettani alapismeretek, Európai Uniós ismeretek, általános gazdasági és menedzsment ismeretek, minőségbiztosítási ismeretek.


Szerintem válasz olyasmit, ami úgyis szerepel a tantárgyak között, mert később is szükséged lesz rá.

2012. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én fizikát tudom ajánlani, vagy kémiát.

Ez egy ésszerű döntés, hiszen a későbbiek folyamán, és egyetemen is majd meglátod, hogy amit a matematikában tanulsz azt a fizikában lehet alkalmazni, tehát ez egy lényeges összefüggés.

Esetleg még az informatikát ajánlom, hogy melyiket választod, az a te döntésed, és persze amelyik közelebb áll hozzád.

2012. ápr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. ápr. 19. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!