Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi/ki az a kommunikáció...

Mi/ki az a kommunikáció tervező? BME Kommunikáció és médiatudomány mesterképzésen a "kommunikációtervező" szakirány pontosan mit jelent? Mi lesz az ember, ha ezen irányba tervez továbblépni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenek előtt azt jegyezném meg, hogy a képzés maga nagyon színvonalas, sokkal jobb mint pl az ELTE-n. Csomó hasznos dolgot megtanul az ember például Tárgyalás technika, érvelés technika, Pragmatika, Logika, Kampánytervezés. Szóval a képzés kúrva jó, tényleg. A baj inkább azzal van hogy 10 000 000 ezermester országában élünk, és amíg pályakezdő vagy nem adnak a szavadra. Szóval kitalálják h csinálj sociam media kampányt, azt nem érti a vezetőség h az mért jó, de azt érti h menő és trendi, és te tudod hogy mért jó meg hogy azt hogy kell csináln
2011. jún. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

(bocs entert nyomtam) ...de te a vezetők szemében még kis szaros vagy, és te csak ne akarjál semmit se csinálni," én már X éve vagyok a szakmában tudodm én hogy hogy megy ez..." persze te mint szakember nagyon jól tudod hogy nem tudja... még a jelenséget is tudod tudományos nevén nevezni, ezt hívják szakszóval túlzott magabiztosság heurisztikájának... de ő a főnök. Ezzel pedig nem tudsz mit kezedeni, szóval úgy csinálod a kampányt (rosszúl) ahogy ő akarja... aztán persze nem működik az egész, az meg a te hibád... szóval hálátlan dolog ebben az országban Kommunikációs szakembernek lenni. Mellesleg külföldön sem hiszem hogy ez máshogy van...


Amúgy a kommunikáció olyan ember akik segít a cégeknek megtervezni a kommunikációját. Akár a vevők felé, akár a belső osztályok felé, akár más cégek felé. Ehhez a pszichológia, a logika, a tárgyalás és az érvelés eszközeit használja.


Legalábbis ez lenne a tervezői elgondolás és ez működne is ha hagynának dolgozni...


Ha elvégzed a mesterképzést az jó, mert diplomás leszel... ami előny. És szinte bármi lehetsz mert a legtöbb szakmának nincs konkrét követelménye csak az h felsőfokú végzettséged legyen, és az emberek 75%-a amúgy is a szakmáján kívül tevékenykedik. De ha a szakmán belül akarsz dolgozni akkor lehetsz például, mediátor, szociológus, politikai elemző, vállalati kommunikáció tervező, coach, szóvivő, újságíró, ilyesmik...


Amit még jó tudni h rengeteget kell szövegekkel dolgozni, ezek az egyetemen még aránylag érdekesek de ha bekerülsz egy céghez, ott már nagyon szar... van hogy 100 csak a projekt terv, mire elolvasom elfáradok és akkor még nem dolgoztam aznap semmit.

2011. jún. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!