Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villamosmérnöki BSC tapasztala...

Villamosmérnöki BSC tapasztalatok, vélemények?!

Figyelt kérdés
Leginkább az OE-KVK érdekelne, de minden értelmes választ szívesen olvasok. Kérek mindenkit, hogy minden tapasztalatát írja le nekem! Előre is köszönöm!

2012. máj. 4. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Én BME-n tanulok, nem OE-n, de azért olyan nagy különbség biztosan nincs.


Itt a legtöbben azon lepődnek(és buknak) meg, hogy elég magas szinten kell a matek és a fizika (nem csak a villamosságtan része!) is, szóval aki nem tudna 80% fölöttire megírni mindkettőből egy emelt érettségit, annak sokat kell tanulnia. A programozás is sok helyen előkerül (elején C, C++), előképzettség nélkül az is okozhat gondokat.


Az OE-ről azt mondják gyakorlatiasabb mint a BME, de az első években ott is egészen biztosan az elmélet van túlsúlyban, szóval sokkal többet számít, hogy mit tudsz matekból és fizikából, mint hogy értesz-e az elektromos dolgok bütyköléséhez.

2012. máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
KVK-s vagyok és egyet értek előttem szólóval. Első félév csak elmélet, második úgy cirka 20% gyakorlat 80 % elmélet, majd egyre fentebb haladva megfordul a mérce és lesz félév mikor több gyakorlatod van mint elmélet. A vicc, hogy én szakirányomon még az előírt labor óraszám sem volt elég a tárgyak teljesítéséhez. Heti 3,5 óra volt kiírva egyik laboromnak, ehhez képest heti cirka 8 órát töltöttem bent minden héten, és így tudtam időben befejezni a tárgyat.
2013. febr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy gondolkodás mód kell inkább mint óriási alap tudás. Úgy kell oda menni hogy tudsz rendszerben gondolkodni.

És bizony tudni kell tanulni az a r* sok elméleti anyagot ami

például Fizika 1-2 ben és mérés technikából van.

2022. máj. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!