Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre érettségizem, orvosira...

Jövőre érettségizem, orvosira mennék, hogy van ez a kötelező biosz emeltes dolog?

Figyelt kérdés
A felvi.hu-t ismerem, nézegettem is, de egy dolgot nem érzek. Kötelező lesz az orvosira biológiából az emelt szintű érettségi. Ez azt jelenti, hogy nem jár érte a plusz pont? Szóval ha be is szeretnék kerülni, akkor még egy tantárgyból emelteznem kell, hogy meglegyen a pont? És a másik emelt csak fizika v kémia lehet, más tantárgyból nem számítják be az emeltért járó plusz pontot? Légyszi segítsen, aki ezt érti, mert én már nem tudok rajt kiigazódni....:S
2009. jún. 23. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell az emelt szintű biosz, hogy be tudják számítani:)
2009. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Emelt biosz a kötelező plusz vagy fizika vagy kémia vagy ha ügyi vagy mind2 a lényeg,hogy az is,jobb azt is emelten tenni,de ha az közép még nem gáz.Orvosíra(én 3 éve érettségiztem)akkor nem volt nehéz bejutni,most már sztem az és nagy a zsúfoltság.Ismim most kezdte az elsőt a SOTE-n,húúú ő kente vágta,nagyon elhivaott,95%os emelt kémiát és 97%os emelt bioszt írt,úgy,hogy közgázos szakközépbe járt és mi adtuk neki(akik gimibe jártunk) az anyagot hetente,meg a fak cuccokat,hogy tudjon tanulni.Szóval készülj fel,plusz nem árt a latin sem,mi azt is 4 évig tanultunk,bár az orvosi latin az más.

Szal a lényeg,hogy emelt kell bioszból,a közepet nem is veszik figyelembe,ez olyan mint az 1 tárgyra irányuló szakoknál mint pl anglisztika vagy töri oda is mind emelt kell,érted így,vagy összeuavartalak mégjobban,szal ez alap,nincs olyan h közép vagy emelt,itt csak emelt lehet...biobóla többi meg jobb ha emelt:D

2009. jún. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az emelt biosz tudom, hogy alap. csak ofőm azt mondta, hogy mivel KÖTELEZŐ az emelt, ezért az ezért járó plusz 40 (vmennyi) pont NEM jár. ez tényleg így van? mert kémiát/fizikát nem tudnám emelten jól megírni, és ahhoz hogy bekerüljek meg sokat számít az emeltért járó plusz pontot. ha valaki érti, mit kérdezek, tudna válaszolni?:) köszi nektek is azért a segítséget, de várok még válaszokat;)
2009. jún. 24. 09:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Tévedés. A +40 pont épp, hogy akkor jár csak, ha olyan tárgyból van, amelyik felvételi előírás. Tehát ha anglisztikára megy valaki, hiába muszáj angolból emeltezni, megkapja a 40 pontot.
2009. jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ne aggodj, ez hülyeseg, jar erte a többlet pont!!!!
2009. jún. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oks, nagyon megnyugtattatok:) köszönöm a válaszokat
2009. jún. 24. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!