Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti ezt nem tartjátok igazságta...

Ti ezt nem tartjátok igazságtalannak a tanulmányi ösztöndíj-rendszerben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van két szak, egyiken tényleg sokat kell tanulni, hogy egyáltalán le tudj vizsgázni, másikon azért nem kell megszakadni. Ennek ellenére, ha pl. két embernek, aki a két szakra jár ugyanolyan az átlaga, lehet, hogy az nem kap ösztöndíjat, ahol tényleg tanulni kell és az kap, ahol azért lehet lazítani is. (Mert ugye szakonként húzzák meg a határokat.)

Ez csak szerintem igazságtalan így? Vagy van olyan egyetem, ahol ezt azért kiküszöbölik?



2012. máj. 6. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenhol van igazságtalanság.

Igen, baromi igazságtalannak érzem néha, hogy orvosin az 5,0-ás átlagomra ugyanannyit kapok, mint egy ismerősöm olyan szakon, ahol kb. semmit nem tanul és úgy is csak ötösei vannak.


De barátnőméknél a legszarabb a rendszer szerintem...

Nálunk nem a felvett, hanem a teljesített kredit számít. Így ő, aki minden vizsgát megcsinált, nem csúszik, nem kap ösztöndíjat, míg az, aki szinte az összes tárgyából bukott, az kap, mivel az a ár kamutárgy, ami sikerült neki, az jó lett.

Hát no comment...

2012. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem két szakom van. Az egyiket nehéznek tartják, a másikat egyszerűnek bélyegzik.

A nehéz szakon sokkal alacsonyabb eredményekre kapok nagyobb ösztöndíjat, mint az egyszerűnek tartott szakon. Ennek az oka, hogy számít a kurzust felvettek elért eredménye is.

Ebben kompenzálva látom a leírt helyzetet.


Ugyanakkor a könnyűnek tartott szak iszonyatos kellemetlenségeket okoz nekem. Annak ellenére, hogy állítólag egyszerű, beleszakadok és alig bírok lépést tartani. Szerintem valaki kívülről fogta rá, mert pokoli nehéz út minden kurzust megcsinálni.

2012. máj. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!