Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Láttátok a riportot az MTV...

Láttátok a riportot az MTV híradóban, hogy PTE- ÁOK-os orvostanhallgatók pénzért vettek igazolást a gyakorlatról?

Figyelt kérdés
A dékán, még majdnemhogy megvédte őket és mondta hogy ez nem fog kirúgással járni? Ráadásul az a háziorvos aki pénzért adott el igazolásokat hogy kaphatott diplomát? Mi lesz így az orvosképzéssel? Itt Debrecenben is szinte mindenkinek adnak diplomát akiket felvesznek és a külföldieknek pedig úgy osztogatják mintha az érettségi lenne (mert ugye ők fizetnek, kvázi megveszik. ) Ez a híres magyar orvosképzés?
2011. dec. 14. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Azért ne aggódj, ettől még nagyon magasan képzett szakemberek a magyar orvosok. Rengeteget tanulnak, küzdenek, csak úgy nem kapják meg a diplomát.
2011. dec. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én nem a 30-40 év feletti korosztályra gondolok, hanem a fiatalokra!


Az idősek tudását én is elismerem.

2011. dec. 14. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

A riportot nem láttam, de elég durva. A nyári gyakorlatról van szó?


Én orvosis vagyok, bár nem Pécsre járok. Nálunk is volt olyan, aki a 4 hetes gyakot lerendezte azzal, hogy bejárt egy hétig, a kórház meg aláírta neki aztán csókolom.

Szóval van ilyen is sajna.


De azért a legtöbben (köztük én is) a gyakot élvezik a legjobban a képzés során. 4 hetes volt a gyakorlat, de még ott voltam plusz két hetet, mert érdekesnek találtam:)

Rengeteg ismerősöm is ott maradt még a kórházban segíteni...

Valaki az egész nyári szünetet a patológián töltötte (természetesen mindenféle fizetség nélkül), mert patológus szeretne lenni és úgy érzi ezzel tanul a legtöbbet.

Rengetegen meg suliidő alatt is bejárnak a klinikákra, teljesen önszántukból.

2011. dec. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, arányaiban minimális, aki úgy végzi el az orvosit, hogy 'képzetlen' lesz. Még a legtrehányabb is, ha eljut a diplomáig, tud eleget.
2011. dec. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
25%

Egyáltalán nem igaz. Sajnos az orvosit ma már bármilyen hülye el tudja végezni, a diploma nem garancia semmire. Vannak kiskapuk, csalások bőven, így aki akarja, elvégzi. Azon nem múlik viszont semmi, hogy valaki az adott gyakorlatát ténylegesen letöltötte-e, vagy szerzett róla egy kamu papírt... Ezeken a gyakorlatokon rendszerint semmit nem engednek csinálni a hallgatóknak és éppen ezért amúgy se tanulnának rajta semmit.

Üdv:

Egy frissen végzett orvos (SOTE)

2015. máj. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!