Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanulni vagy dolgozni?

Tanulni vagy dolgozni?

Figyelt kérdés

elvileg idén sikerül befejeznem egy okj-s képzést, ami abszolút nem érdekel, viszont el tudnék vele helyezkedni valószínűleg

nem vagyok egy lángelme, de úgy érzem képes lennék elvégezni egy főiskolát

Ti mit tennétek, érdemes erőltetni a tanulást?


2012. máj. 10. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged próbáld meg, ha nem megy még mindig el tudsz menni melózni. Egy próbát megér szerintem.
2012. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tanulni vagy dolgozni mellett van egy harmadik lehetőség: munka mellett tanulni. Az sem lehetetlen.


Az a fő kérdés, hogy mit tanulnál a fősulin, ha befejezed mire mész a papírral. Ha nyersz vele, akkor vágj bele, ha nem, akkor fölösleges időpocsékolás.

2012. máj. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

fogalmam sincs, hogy mit tanulnék, ha tanulnék...

talán építész vagy valami mérnöki vagy informatika...ezek érdekelnének, viszont tudom, hogy nem könnyű szakok, tehát nem hiszem, hogy nagyon tudnék dolgozni mellette, ha csak nem levelezős lennék

2012. máj. 10. 23:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha magad sem vagy biztos abban, hogy mit tanulnál, mivel szeretnél foglalkozni a jövőben, akkor inkább dolgozz. Én sem tudtam, hogy mihez van tehetségem, kedvem. Aztán 20 évesen elkerültem egy céghez, jobban megismertem, hogy mik a lehetőségeim, mi az a munkakör ami tetszik, miben vagyok ügyes, helyettesítések során szerencsére ki is próbáltam magam. Épp egy OKJ-s képzést csináltam, amit azért kezdtem el, hogy valamit tanuljak, de kedvem sem volt hozzá. Utólag már idő és pénzpocsékolásnak tűnik, soha nem is használtam azt a bizonyítványt.

Amikor körvonalazódott, hogy mit akarok magammal kezdeni, akkor kezdtem a tanuláshoz, a mai napig abban a szakmában dolgozom.

2012. máj. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!