Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ujraerettsegizok, akik erettse...

Ujraerettsegizok, akik erettseigi utan otthon maradtak 1 evig tanulni! Nektek el kellett menni okj-ra vagy dolgozni?

Figyelt kérdés

Rajottem,hogy nem oda akarok menni,amit iden megjeloltem,igy torolni akarom a jelentkezesem,es jovore emelt bioszbol es kemiabol ujra erettsegiznek.

Anyu szerint nem vagyok eleg kitarto,ebbol ugyse lenne semmi,igy jovo nyarig el kell mennem dolgozni/okj-ra,hogy legalabb legyen penzem/szakmam,de az csak az idomet pazarolna,mert kb.90% feletti emelt bioszt es kemiat kene produkalnom...


Mit tegyek?


2012. máj. 6. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a családi vállalkozásban segítettem (fizetés nélkül) de ha nem lett volna ez, biztos dolgoztam volna máshol. Lehet az okj időpazarlás de ha dolgozol az nem az, gyűjthetsz egy kis pénzt és úgysem tanulnál mindennap hosszú órákig.
2012. máj. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, de az a baj, hogy olyan helyet, ahol napi 4órát dolgozhatnék, nem találok, ha meg 8 órásra megyek, ott vagyok, ahol a part szakad.... :S
2012. máj. 6. 10:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Napi 8 órás munka mellett rendesen felkészülni tényleg nem lesz időd. Nyugtasd meg anyudat és iratkozz be egy okj képzésre. Én is ott tanulok/idén végzek hamarosan, és ezután irány a főiskola :)


Az oktatás színvonala erősen a nullához közelít, nem megterhelő, van időd készülni az emelt bioszra és kémiára. Én is ezért voltam itt. Ráadásul, én esetemben, az okj vizsga még +25 pontot is jelent, mivel beszámolják azon a főiskolán ahova menni fogok. Azért az úgy nem rossz :)


Te is próbálj meg olyan okj képzést választani, amelynek elvégzésével + pontra tehetsz szert. Van pl olyan is hogy vegyész mérnök asszisztens, biztos valahol az is + pontot ér egyetemeken. Nézz utána, hogy oda ahova jelentkezni szeretnél, mit számítanak be. Ill keress olyan egyetemet/főiskolát, ahol beszámítanak + ponként okj képzést, és végezd el azt. Így 2 legyet ütsz egy csapásra. + pontra teszel szert, és anyudat is megnyugtatod

2012. máj. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen, ezen én is gondolkodtam, de az az okj, aminek köze lenne az egyetemhez, 2 éves...így is évvesztes vagyok, nyelvi ilőkészítős osztályba is jártam, és még ugye jövőre felvételizek ez már amúgy is 3 év plusz a többiekhez képest...
2012. máj. 6. 10:50
 5/7 anonim ***** válasza:

szia! mivel nekem érettségi után még nem volt sziklaszilárd elképzelésem, csak az, hogy ttk, ezért nem jelentkeztem sehova.. bennem sem hitt senki, ezért el kellett mennem fodrász okj-re, amibe beleragadtam, 2 éve dolgozom a szakmában vállalkozóként, azóta elég sokat tanultam/tanulgattam, de mégsem adtam be a jelentkezési lapot :( viszont most elmegyek érettségizni a 2 választott tárgyamból, így látni fogom, kell-e még javítanom, és a nyelvvizsgát is csak most nyáron fogom bezsebelni. terveim szerint jövő szeptemberben kezdem az egyetemet - 22 évesen :S


persze azóta sem hisz bennem senki, de az már nem érdekel. majd leesik az álluk :)

2012. máj. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben akkor azt tanácsolom, hogy kezd el azt a 2 éves okj képzést ami legalább érdekel is :)

Tedd le újra az érettségit mellette a két tárgyból, és az egyetemmel párhuzamosan fejezd be az okj képzést.


Egyik osztálytársam pont ezt csinálta az idén. Kb be se járt, de jó fejek voltak a tanárok, tisztában vannak a helyzetével, és engedik vizsgázni :)

Egyébként még bejárni is lett volna ideje ha nagyon akar, hiszen mindenki saját maga rakja össze az órarendjét egyetemen. Volt olyan nap, hogy egyetemre be se kellett mennie. Továbbá volt hogy csak délután 1kor kezdtünk, és még betudott volna érni.

Volt olyan is hogy 8-11ig voltunk bent, egyetemen órája meg csak délután lett volt :)


Tehát teljesen összeegyeztethető a kettő, csak akarni kell :) Az a néhány óra meg ami nem fér bele okj képzésbe az egyáltalán nem gond.


Így diploma mellett lesz egy okj papírod is :) Jó az igaz, hogy sokat nem ér, de legalább csináltál valamit azalatt az 1 év alatt is

2012. máj. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ismerős a problémád. Én is 7 évesen kezdtem a sulit, utána jött a szuper értelmetlen nyelvielkőkészítős 0. osztály, aztán félrenyúltam az egyetemmel, kimaradt egy év, most meg megint félrenyúltam... Én is újra szeretnék érettségizni, csak még nem értem a menetét. OKJ-ra nem megyek, mert csórók vagyunk, és sajnálom a könyvekre a több tízezret meg a félévenkénti 20-25 ezret egy olyan képzésre, amit csak azért végeznék el, hogy ne mondhassák, hogy itthon poshadok. Ami tényleg gáz... Most négy hónapot dolgoztam, de otthagytam, nagyon inkorrektek voltak. Új munkát közben keresek azért, de nincs rá sok esély, hogy találok is. Tanulj, tanulj, tanulj, köss valami kompromisszumot anyukáddal. Kérd, hogy bízzon benned, és támogasson, ne pedig azt mondogassa, hogy nem vagy kitartó. Sokan félrenyúlnak, de inkább halassz egy évet, minthogy két év után otthagyd az egyetemet, ami jelenthet akár több száz ezres tandíj miatti bukást is... A tanulásra költött idő befektetés.
2012. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!