Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez jó szak?

Szerintetek ez jó szak?

Figyelt kérdés

[link]

Érek ezzel a mai világban valamit? Érdemes lenne ide jelentkezni szerintetek?


2012. máj. 15. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha mobil vagy és képes vagy bárhova elköltözni országon belül csak hogy dolgozz vagy vannak kapcsolataid jó szállodákban / utazási irodákban / önkormányzatnál, akkor van esély, hogy dolgozhatsz a szakmában, de nehéz. A fizetéseket inkább nem is említeném, minimálbér és éjszakai műszakkal együtt. Fárasztó, de ez szinte a létra alja, ettől feljebb is van, manager, igazgató... de ezek nem jönnek azonnal.


Én is elvégeztem ezt a szakot, nem találok munkát 100 km-es környéken... :(( vidéki vagyok, több helyre nem veszenek fel, mert messze lakom, nem tudok azonnal ugrani, plusz ja belegondolok, a fizetésem több mint fele elmenne az albérletre, utazásra még ha a kaját biztosítanák is :( így nem merek belevágni, külföldön pedig megintcsak a gyakorlatot kérik és a nyelvtudást, a kettő együtt többet ér, mint a diploma (pláne a magyar)

A kötelező gyakorlat (15 hét volt nálunk) kevés az önálló munkavégzéshez, mindenhova minimum 1-2 évet kérnek, azt pedig friss diplomásként nem tudod teljesíteni kapásból :(

2 szakmai nyelvvizsgát kérnek, ami ugyan nem nehéz, de nem is olcsó, darabja minimum 20e, plusz felkészítés ha nem vagy penge a nyelvből. Emelt érettségi, sima középfokú, amivel felvételizel nem elég a diplomához :/


Amúgy a fősuli jó, remek kapcsolatai vannak, amiket érdemes kihasználni, én szerettem, jók a tanárok, jól felszereltek a sulik, csak sajnos a szaknak nincs sok jövője Magyarországon! Érdekes és színes szak, persze a közgáz elég száraz benne, de ha azt leküzdöd élvezni fogod, mondom nekem tetszett, de sok értelme nincs.

Alig utaznak az emberek, egyre kevesebb időszakos szálloda nyit ki, egyre kevesebb alkalmazottra van szükség a nyaralóhelyeken, turisztikai desztinációkban (amit lehet olcsó diákmunkával végeztetnek el) és ha be is kerülsz valahova, az se örökre szól, inkább csak egy szezonra. És azzal nem keresel annyit, hogy a következőig ellegyél :S

erről nem a szak és az iskola tehet, hanem ennyit bír az ország, sok a turisztikai szakember, mégsincs turizmusunk, ami ennyit elbírna.. évek óta ez a szak áll az élen a továbbtanulási listán, több főiskola, egyetem is képzi a közgazdászokat turizmus-vendéglátás szakon, munkahely viszont egyre kevesebb lesz.

És, ott az OKJ formája is idegenforgalmi szakmenedzser és hasonlók, amikkel majdnem ugyanazt el tudod végezni egy szállodában, ha azt vesszük alapul, hogy recepciósnál magasabb munkakörbe nem kerülsz kezdésre.

Egy szomorú tény, tapasztalat: ismerősöm OKJ-t csinált, ebben a témában, kapott munkát, igaz rövid időre, de kapott, én a diplomámmal csak elutasítást kapok - köszönhetően a rövid gyakorlatomnak és a diplomát megillető fizetés miatt :S


Gondold át pontosan mit szeretnél, hol és milyen áron...

Nézz körbe a környékeden milyen lehetőségeid vannak, esetleg érdeklődj előre lenne-e módod ott gyakorlatozni, vagy a továbbiakban terveznek-e létszámcsökkentést/munkaerőfrissítést vagy bővítést. Ez is segíthet a döntésben.


Remélem jól választasz (nekem úgy tűnik nem jött be, pedig szerettem volna)

2012. máj. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, átgondolom!
2012. máj. 16. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!