Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Károlyi...

Mi a véleményetek a Károlyi Mihály Gimnáziumról? És van még esetleg ilyen nem olyan túl erős suli tom hogy itt is hajtani kell de nem anyit mint Karinthyiba?

Figyelt kérdés
tényleg nagyonszemetek a tanárok 2 ismerősöm is oda jár az egyik azt mondja hogy szemétkednek vele mindig a tanárok a másik meg 2-es spanyolból jó tudom lehet az ő hibájuk mondjuk aki 2-es spanyolból minden másból kitűnő szóval nem tudom mi a véleményetek jó suli nagyon szeretném ha jövőre felvennének tanácsoltok valamit mármint milyen kérdések lesznek szóbelin stb. És esetleg más suli?
2012. máj. 23. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szent Lászlóban jófejek a tanárok és az emberek, Leövey Klára gimi is egész jó...
2012. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértegetni akarlak, de ha ez a valós helyesírásod, akkor felejtsd el a Károlyi gimit.
2012. máj. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
bocs de szerintem nem a helyesírás a lényeg de mind1
2012. máj. 24. 15:03
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ebben az évben én is jelentkeztem a Károlyiba (ideiglenesen felvettek), de valójában a Szent Lászlóba akartam menni, ahová bejutottam :) A 'szóbeli' elég nagy szűrő, mert kb. 300 jelentkező között rangsorolnak. Tulajdonképpen egy írásbeli feladatsor szóban elmondva. Két számot húzol, ez alapján kiosztanak két lapot, ahol magyar (szövegértés+nyelvtan) és matek (törtek, mértékegység, alakzatok..) feladatokat kell megoldanod, van felkészülési időd, jegyzetelhetsz lapra, és kb. 20 perc után kihívnak. (Közben másokat kérdeznek ki, és utánad is bejön pár ember, aki szintén a feladatait oldja.) Majd elmondod a megoldásaidat egy magyar és egy matek tanárnak. Szerencsém volt, mert nagyrészt jól oldottam meg, annyira nem volt nehéz. Két osztálytársam is károlyis lesz, és ők nagyon várják :) Ha oda szeretnél járni, ajánlom, hogy ősszel menj el a nyílt napra, ahol betekintést nyersz a suliba, és járj az előkészítőkre, ahol a központira gyakorolhatsz. Nekem tetszett a Károlyi, 4-5-ös tanulókat várnak, de a jól megírt központi is javíthat az eredményen.

2012. máj. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm már én is kezdek gondolkozni a Szent Lászlón és egyre szimpibb :).
2012. máj. 28. 12:27
 6/14 anonim válasza:

Nem tudom még esedékes-e a kérdés, de mindenesetre válaszolok. :D

Én most fejeztem be a 9-et, mint károlyis. Nagyon szeretem a sulit, szerintem jó a közösség, a tanárok is elég jók, a matektanárunk mondjuk elég őrült, de a magyar tanár nagyon aranyos, úgyhogy szerintem az se rossz. Ha 2-es spanyolból, az az ő hibája, miért nem tanul? :D

Egyébként olyan, hogy kell tanulni, rendesen, de nem túlélhetetlen.

Van túljelentkezés rendesen, de úgy vettem észre, hogy aki bejut a szóbelire, és beírja mindhárom szakot, az valamelyikre tuti bekerül! Ezt úgy mondom, hogy összesített listán, akik szóbeliztek, kb. a 15. voltam hátulról... :D És németre kerültem.

Aztán 9-ben úgy van, hogy nincs, "csak" tesi, infó, magyar, matek, ének, rajz, a 2. idegennyelv (angol, német v. orosz) és persze a heti 18-20 óra spanyol.

Hetente kb. 300 szót tanulunk meg, és minden hétfőn van egy felmérő.

A 0. év főleg a spanyolról szól, mivel meg kell tanulnod rendesen ezen a nyelven, hogy a következő években már spanyolul tanulhasd a fizikát, bioszt, föcit, civilizációt, matekot (egyébként lesz magyar és spanyol matek) és törit (ebbe pedig az a sz@r, hogy a töri könyv magyar, mivel spanyolul még nincs magyar töri, viszont az óra spanyolul lesz :D).

Szerintem jövőre mindenképp menj el nyílt napra, nekem nagy kedvet hozott a sulihoz! :D

Ezen kívül békatábor meg ilyenek is vannak, szóval jó suli, nem fogod megbánni, ha idejössz! :D


15/L

2012. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
És ha érdekel, akkor nyugodtan dobj meg egy privivel. :D
2012. jún. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
JUj köszi na egyre jobban érdekel a suli wáhh már nagyon várom hogy hátha felvesznek köszi :)
2012. jún. 27. 06:16
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
hagyjuk már, a Karinthyban sem kell hajtani... én végiglustálkodtam az egészet és kitűnőre végeztem :DD minden agyban dől el, hogy mennyire vagy értelmes. de ilyen helyesírással meg hozzáállással jobb neked a károlyiban, bár semmire se mész a spanyol c1-eddel, a Karinthyban legalább két c1-el hagyod ott, angol-német angol-francia angol-orosz kombóban. de hát aki nem elég jó a Karinthynak az menjen csak a károlyiba.
2012. júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
64%
A Karinthy köztudottan sznob iskola... Nézzük csak, itt is a bizonyíték. :D
2012. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!