Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyet lehet csinálni érettségi...

Ilyet lehet csinálni érettséginél?

Figyelt kérdés
Ha leteszek valamiből mondjuk idén egy érettségit (pl. informatikából lesz egy 82%-os érettségim) akkor még jövőre javíthatok belőle, hogy a % az növekedjen a felvételi pontszámok miatt?

2012. máj. 25. 17:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
65%

na akkor mégegyszer!!:D


"Ha valaki megbukik egy kötelező érettségi tárgy előrehozott vizsgáján, javítóvizsgán kell részt vennie – erre nem kell várnia a 12. év végéig, a bizonyítványba pedig a javítóvizsga jegye kerül be. Ha nem kötelező vizsgatárgyról van szó, a tanuló maga dönt, hogy javítóvizsgát tesz-e, vagy inkább választ egy másik tárgyat. Ha középszinten tesz előrehozott vizsgát egy tantárgyból, és nem elégedett az eredménnyel, akkor még a tanulmányai befejezése előtt jelentkezhet szintemelő vizsgára. Ebben az esetben a diák dönt, hogy a két eredmény közül melyik kerüljön be az érettségi bizonyítványba."


Azaz ha előrehozott vizsgát tettél, de nem vagy megelégedve a jegyeddel, akkor CSAK SZINTEMELŐVEL LEHET JAVÍTANI a rendes érettségid előtt. szval javítót nem tehetsz. hiába vagy 10.es...

ha nem mész el a szóbelire akk a szóbeli vizsgádból nem lesz meg a kötelező 10% (ha jól emlékszem annyi), azaz az lesz egy 1-es érettségid, amit csak 4 év utáni vizsgaidőszakban tudod javítani.

2012. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Tehát ha 82%-os lesz az érettségid, akkor jövőre csak szintemelővel javíthatod, érettségi után bárhogyan.

Ha elégtelen lesz, mert nem mentél el a szóbelire, akkor javíthatod jövőre javítóvizsgával, de akkor most nincs érvényes eredményed. Az ilyen kiskapuk miatt akarják szigorítani a rendszert (egyébként helyesen), de rád ez még nem vonatkozik.

Tehát ha van 82%-os érvényes eredményed, akkor azonos szinten már nem javíthatod, csak érettségi bizonyítvánnyal a kezedben (és nem kevés pénzért).


19:53 szépen beidézi a szabályt, és aztán meg az utolsó mondatában leírja az ellenkezőjét annak, amit beidézett, ez persze nem igaz. Az elégtelen minden esetben javítható.

2012. máj. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindannyiótoknak a segítőkész válaszokat!

Igazából 82%-ot úgy számoltam, hogy ha ennyi lesz akkor nagyon hülye lettem volna. Csak megszerettem volna kérdezni, ha esetleg nem tetszik ez a százalékérték, amit majd vinnék tovább ugye, akkor lehetséges e javítani. Infó biztos lesz egy olyan 90%, HA a tanár mindent jónak talál, amit én is megnézegettem a megoldókulcs fileiban.

2012. máj. 29. 07:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!