Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan váltsak iskolát, hogy...

Hogyan váltsak iskolát, hogy kapjak csp-ot és fizessék a tb-m?

Figyelt kérdés
Most végeztem a középsuliba, de beirattam magam ottani ötödévre hogy a nyáron kapjak családi pótlékot, fizessék a tb-m....,de szeptembertől másik suliba megyek és másik városba. augusztus második felében kell majd az uj suliba iratkozni,de a régibe aug.5ig kell jelezni hogy maradunk-e vagy sem?! A kérdésem: Hogy irassam ki magam, hogy ne nekem kelljen fizetni a tb-t és kapjak csp.-t is? ha aug.5ig kiiratkozom akor lesz vagy 2hét amikor nem állok tanulói jogviszonyban.akkor nekem kell fizetni vagy mi? vagy majd inkább beiratkozás előtt iratkozzak ki a régi suliból?
2009. jún. 29. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az a két hét semmit sem számít. A tb-nél az van, hogy mikor megszűnik a tanulói jogviszony még 2-3 hónapig nem kell fizetni semmit (lehet, hogy kevesebb ez az idő). Na meg gondolj bele abba is, hogy aki középsuliból meg fősulira, annak sincs tanulói jogviszonya a nyáron. Szóval ez automatikusan meg fog oldódni, neked nem kell semmit sem tenned. A családi pótlékot meg akkor intézd ha már kapsz papírt a tanulói jogviszonyról. Küldesz egy levelet a központba az igazolással és majd ők intézkednek.
2009. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felesleges volt emiatt beiratkoznod otovedvre. A kozepiskolas tanuloi jogviszonyod 2009. oktober 31.-ig ervenyes, ezalatt jar neked a tb, a csp, es a kozepiskolas diakigazolvanyod is ervenyes (akkor is, ha egyaltalan nem tanulsz tovabb). Oktober 31.-en jar le a tanuloi jogviszony, ezzel egyutt tehat a tb is, de meg 45 napon keresztul ugyanugy ingyenes, es csak utana kell fizetned. Tehat ha meg nem is tanulnal tovabb egyaltalan, akkor is biztositva lennel december kozepeig.
2009. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Második: ez nem igaz mert a tanulói jogviszony megszűnik az érettségi után!!!! Akik fősulira mentek azok is beirták az ütüdévet,mert mondták a tanárok, hogy inkább nyárra is legyen meg a tan.jogviszony,mert akik tavaly mégis ottmaradtak és megszüntették az érettségi után a jogviszonyt,azoknak szeptembertől nehezebb volt visszaigényleni. a sima gimiseknél ez nem tudom hogy hogyan megy, ők mit fizetnek!
2009. jún. 29. 15:39
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval már kiíratkoztam, vagyis visszaküldtem a papírt,de vajon mgszűnt a tb fizetés? mert én nem tudom h fizetnem kéne :(, hát én nem fizetek, végülis ugyis 20-a után beiratkozom a másik suliba :)
2009. aug. 12. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!